Manchester United - Tottenham.

Manchester United - Tottenham. | foto: ČTK

Manchester United porazil ve šlágru Tottenham 3:0

•   23:02
MANCHESTER - Mistrovský Manchester United porazil v dohrávce 2. kola anglické fotbalové ligy 3:0 Tottenham a stejně jako městský rival City a Wolverhampton má plný počet šesti bodů.

Svěřenci Alexe Fergusona se rozstříleli až po hodině hry. Do té doby držela hosty, jimž kvůli nepokojům v Londýně odpadl zápas úvodního kola s Evertonem, posila z Aston Villy v brance Friedel.

V 61. minutě se poprvé prosadil hlavou dvacetiletý Welbeck a tentýž hráč o čtvrt hodiny později přihrál efektně patičkou na druhý gól o tři roky staršímu Andersonovi. Skóre pečetil tři minuty před koncem, krátce poté co spálil velkou šanci, hlavičkou po ideálním Giggsově centru kanonýr Rooney.

Tottenham tak měl daleko k tomu, aby poprvé od roku 1989 vyhrál na manchesterském stadionu Old Trafford. V sestavě Spurs chyběl chorvatský záložník Luka Modrič, jenž má nakročeno do Chelsea.