Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Manchester United rozstřílel Norwich díky hattricku Kagawy

Petr Čech

18:35aktualizováno  20:57
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United porazili v anglické lize i díky hattricku Šindžiho Kagawy Norwich 4:0 a tabulku vedou před konkurenčním Manchesterem City už o 15 bodů. Brankář Petr Čech pomohl čistým kontem Chelsea k výhře 1:0 nad West Bromwichem a posunu na třetí příčku před Tottenham, který má ale derby s Arsenalem k dobru.

Fotbalista Manchesteru United Šindži Kagawa foto: Reuters

Manchester čekal na úvodní gól utkání s Norwichem až do nastavení první půle, kdy se poprvé trefil Kagawa. V závěrečné čtvrthodince pak "Rudí ďáblové" předvedli smršť a skóre proměnili v jasnou záležitost. V 76. a 87. minutě se trefil japonský středopolař a jako první hráč asijského původu nastřílel v Premier League hattrick, v poslední minutě uzavřel skóre z dálky Wayne Rooney. Na svůj 1000. start za Manchester a národní tým si musí počkat Ryan Giggs, kterého trenér Alex Ferguson nezařadil ani na lavičku.

Devětatřicetiletý záložník si tak jubileum zřejmě připíše v úterní domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid. Trenér Rafael Benítez v průběhu týdne ohlásil, že na lavičce Chelsea na konci sezony skončí a kritizoval své postavení v týmu, ale na Stamford Bridge se nedočkal očekávaného vypjatého přijetí. Proti West Bromwichi nechal mezi náhradníky Fernanda Torrese a jeho náhradník Demba Ba se mu v 28. minutě odvděčil jediným gólem zápasu, když poslal do sítě zpětnou hlavičku Davida Luize.

Jednoznačnou výhru 4:0 vybojoval Liverpool na hřišti Wiganu

Jednoznačnou výhru 4:0 vybojoval Liverpool na hřišti Wiganu. Hattrickem se o ni postaral Luis Suárez, který se tak dostal s 21 zásahy do čela střelecké tabulky Premier League. Uruguayský kanonýr využil dvě nahrávky za obranu, jednu branku přidal se štěstím díky teči z přímého kopu. O poslední gól vítězů se postaral Stuart Downing už v druhé minutě.

V brance Evertonu chyběl kvůli zranění poprvé od září 2007 Tim Howard a přišel o možnost překonat klubový rekord Nevilla Southalla v počtu odehraných utkání v řadě. Southall vydržel na začátku 90. let v brance 212 zápasů za sebou, série Američana Howarda se zastavila na 210 duelech. Po třech letech po příchodu do klubu si tak doma proti Readingu odbyl debut v Premier League slovenský brankář Ján Mucha.

Šest minut před koncem sice po zásahu Hala Robsona-Kanua přišel o čisté konto, liverpoolský tým však vyhrál 3:1 a drží se ve hře o čtvrté místo. V souboji týmů ze spodku tabulky vyhrál poslední Queens Park Rangers na hřišti Southamptonu 2:1 díky gólu Jaye Bothroyda ze 77. minuty. Z koučů, kteří dnes shodně mají narozeniny, tak byl spokojenější Harry Redknapp (66) než jeho protějšek Mauricio Pochettino (41).

Anglická fotbalová liga - 28. kolo

Chelsea - West Bromwich 1:0 (28. Ba)

Everton - Reading 3:1 (42. Fellaini, 59. Pienaar, 66. Mirallas - 84. Robson-Kanu)

Manchester United - Norwich 4:0 (45.+1, 76. a 87. Kagawa, 90. Rooney)

Southampton - QPR 1:2 (45. Gastón Ramírez - 15. Rémy, 77. Bothroyd)

Stoke - West Ham United 0:1 (45.+4 Collison)

Sunderland - Fulham 2:2 (37. Gardner z pen., 70. Sességnon - 16. Berbatov z pen., 34. Riether)

Swansea - Newcastle 1:0 (85. Moore)

Wigan - Liverpool 0:4 (18., 34. a 49. Suárez, 2. Downing)