Manchester United zdolal Watford 3:0 a stále bojují o účast v příštím ročníku Ligy mistrů

Ole Gunnar Solskjaer a Odion Ighalo slaví vítězství Manchesteru United nad Watfordem. foto: Reuters

LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United porazili v 27. kole anglické ligy předposlední Watford 3:0 a na čtvrtou Chelsea, která drží poslední příčku zajišťující start v Lize mistrů, ztrácejí tři body. Stejným poměrem zvítězil nad posledním Norwichem osmý Wolverhampton, jenž za United zaostává o dva body. Arsenal porazil Everton 3:2 a posunul se na deváté místo.
  17:49aktualizováno  19:49

Manchester poslal do vedení tři minuty před koncem úvodního poločasu z penalty Fernandes. Portugalský záložník po lednovém přestupu ze Sportingu Lisabon skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání za United poprvé. V součtu s působením ve Sportingu proměnil 13. penaltu za sebou.

„Je rychlejší, než vypadá. Jsem nadšený, že ho mám v týmu. Okamžitě mužstvo oživil a chce dirigovat tempo zápasu,“ prohlásil o Fernandesovi pro BBC trenér „Rudých ďáblů“ Ole Gunnar Solskjaer.

• Manchester United - Watford 3:0 (42. Fernandes z pen., 58. Martial, 75. Greenwood)
  • Wolverhampton - Norwich 3:0 (19. a 30. Jota, 49. Jiménez)
  • Arsenal - Everton 3:2 (33. a 46. Aubameyang, 27. Nketiah - 1. Calvert-Lewin, 45.+4 Richarlison).

Po přestávce Watford srovnal, video ale odhalilo, že brance předcházela ruka. Domácí drama nepřipustili a Anthony Martial a Mason Greenwood pohlednými góly diváky na Old Trafford uklidnili.

K triumfu Wolverhamptonu přispěl dvěma trefami v prvním poločase Diogo Jota, který ve čtvrtek v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy vsítil Espaňolu Barcelonu hattrick. Po přestávce se prosadil Raúl Jiménez.

Everton poslal do vedení po 49 vteřinách výstavními „nůžkami“ Dominic Calvert-Lewin. „Kanonýři“ inkasovali v úvodní minutě podruhé v dějinách Premier League a poprvé od srpna 2007. Edward Nketiah a Pierre-Emerick Aubameyang však během šesti minut obrátili skóre na stranu londýnského celku. Ve čtvrté minutě nastavení první půle srovnal Richarlison.

Po necelé půlminutě druhého dějství rozhodl o vítězství domácích Aubameyang. Teprve potřetí v historii soutěže se stalo, že by v prvních minutách obou poločasů padl gól.