28. srpna 2011 18:40, aktualizováno  21:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Manchester United zostudil Arsenal osmi góly

Manchester United - Arsenal (Young a Rooney). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manchester United - Arsenal (Young a Rooney). | foto: ČTK

MANCHESTER Fotbalisté Arsenalu by si jistě dokázali představit lepší začátek ligové sezony. Manchester United je porazil 8:2 a připravil jim tak nejtěžší ligovou porážku od roku 1993, kdy se nejvyšší anglická soutěž hraje pod hlavičkou Premier League. Český záložník Tomáš Rosický protrpěl v dresu poražených celý zápas.

Manchester versus Londýn = 2 výhry a celkové skóre 13:3! I tak by se dala shrnout třetí soutěžní neděle nového ročníku slavné Premier League. Nejprve odpoledne smetl Manchester City čtyřmi góly Džeka 5:1 Tottenham, večer pak United největšího rivala (svého i paradoxně Tottenhamu) dokonce 8:2.

MANCHESTER UNITED - ARSENAL (gól na 1:0)

Pro kouče Arséne Wengera to je nejtěžší porážka během jeho patnáctiletého vedení londýnského klubu (pro Arsenal nejtěžší ligová prohra v historii Premier League a druhá nejhorší v ligové historii od roku 1896).

"Vždycky se cítíte ponížení, když dostanete osm gólů. Zažili jsme hrozný den a hodně to bolí. Byli jsme špatní v defenzivě a fyzicky jsme nestačili víc než kdykoli předtím," řekl po zápase Wenger, který zažívá největší krizi během patnáctiletého působení v londýnském klubu. O rezignaci však francouzský kouč ani nyní neuvažuje. "Odehráli jsme tři zápasy. Dejte mi víc času k tomu, abych mohl říct, že jsem udělal vše špatně," dodal rodák ze Štrasburku.

MANCHESTER UNITED - ARSENAL (gól Rooneyho na 3:0)

Na hřišti koncertu "Rudých ďáblů" v Divadle snů přihlížel i český reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který připravil pro své barvy první gól, kterým v závěru první půle snižoval Walcott pouze na 1:3. "Myslím, že všechna ta kritika je nefér. Během mnoha let v Arsenalu vychoval fantastické hráče díky dodržování své filozofie. Bohužel žijeme v hrozně cynickém světě, a když prohrajete pár zápasů, hned se ocitnete na pranýři," zastal se soka kouč United Alex Ferguson.

Galapředstavení jeho svěřenců začal ve 21. minutě po chybě stoperů mladík Wellbeck, který chytře z malého vápna přeloboval gólmana Szczesného, následně mohl vyrovnat Van Persie, penaltu ale neproměnil. A tak přišel druhý úder - ve 28. minutě zvýšil nádhernou střelou zpoza vápna nový přírustek z Aston Villy Ashley Young. Ve 41. minutě se z kroku parádně trefil z přímého kopu Rooney.

GÓL ARSENALU NA 1:3 (přihrávka Rosického)

Naději pro hosty vykřesal v závěru poločasu po přihrávce Rosického, který ve středu zálohy odehrál celý zápas, rychlík Walcott. Jenže doutnák naděje sfoukli domácí ve druhém poločase v rozmezí 64. až 70. minuty, kdy se podruhé v duelu trefil Rooney, o tři minuty později Nani a za další tři minuty Park, který vystřídal právě Portugalce a byl na hřišti sotva dvě minuty.

Pokud byste čekali konec a šetření rivala, pletli byste se. Domácí pokračovali v ofenzivním rejdění, Rooney trefil tyč a na hattrick si tak musel počkat až do 82. minuty, kdy polského brankáře Arsenalu překonal z penalty. V té chvíli zvyšoval na 7:2 a proti oslabenému soupeři. Osm minut před ním totiž alespoň mírně napravil penaltové zaváhání Van Persie, vzápětí se z hřiště po druhé žluté kartě pakoval mladík Jenkinson.

Manchester United - Arsenal (radost fotbalistů United).

Hosté dohrávali duel v totálním rozkladu, kterému nezabránilo ani dvojí střídání zdrceného Wengera v závěru. Naopak, zničenému sokovi přidal osmý důvod k přemýšlení druhou brankou v zápase Young. United se po drtivé výhře vyšvihli do čela ligy - které okupují s výše zmíněným rivalem City s plným bodovým ziskem a skóre 13:3 (Citizens mají skóre 12:3).

Manchester United - Arsenal.

Arsenal naopak klesli na sedmnáctou pozici s hrozivým skóre 2:10 a opět tak nejspíše zesílí tlaky na odchod francouzského manažera Wengera. Potupnou porážku od největšího rivala a mizerný vstup do Premier League ve spojení s dlouhým čekáním na jakoukoliv trofej jen těžko překryje povinný středeční postup do základních skupin Ligy mistrů.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Manchester United - Arsenal 8:2 (41., 64. a 82. z pen. Rooney, 28. a 90.+1 Young, 22. Welbeck, 67. Nani, 70. Pak Či-song - 45.+3 Walcott, 74. Van Persie), Newcastle - Fulham 2:1 (48. a 66. Best - 88. Dempsey), Tottenham - Manchester City 1:5 (68. Kaboul - 34., 41., 55. a 90.+3 Džeko, 60. Agüero), West Bromwich - Stoke 0:1 (89. Shotton).