Rudí ďáblové slaví. | foto: AFP

Manchester začal sezónu ziskem další trofeje

•   21:24
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United zahájili novou sezonu tak, jak tu předchozí zakončili - ziskem trofeje. V tradiční generálce na Premier League porazili po bezbrankovém utkání na penalty Portsmouth 3:1 a do své sbírky přidali anglický Superpohár.

V duelu ligového vítěze s držitelem pohárové trofeje dnes Manchester nastoupil bez své zraněné největší hvězdy Cristiana Ronalda, přesto podle očekávání svého soupeře zatlačil do hluboké defenzivy. Všechny střelecké pokusy však zůstaly nevyužity, největší šanci skvělým zákrokem zlikvidoval reprezentační gólman David James Argentinci Carlosu Tevézovi.

Po 90 minutách zůstal stav stejný jako na začátku a na řadu přišly bez prodloužení penalty. V těch si stejně jako v moskevském finále Ligy mistrů věděl rady Edwin van der Sar, který za svá záda pustil pouze pokus Jermaina Defoeho.

Manchester takzvaný Community Shield získal potřinácté v klubové historii.