7. září 2018 13:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Maradona opět trenuje. Vybral si lokalitu v mexickém drogovém ráji

Diego Maradona a jeho radost na MS v Rusku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diego Maradona a jeho radost na MS v Rusku. | foto: Reuters

PRAHA Pamatujete, jak v květnu podepisoval tříletý kontrakt s Dinamem Brest? Diego Maradona v roli předsedy běloruského fotbalového klubu dlouho nevydržel. Argentinská legenda nyní bude trénovat druholigový mexický celek Dorados de Sinaloa.

Sílící spekulace ve čtvrtek potvrdil José Antonio Nunez, prezident Dorados. Vzápětí klub přivítal Maradonu prostřednictvím sociálních sítí.

Přivedl ho jako náhradu za neúspěšného Franciska Gameze, který s týmem nevyhrál jediné z úvodních šesti utkání nové sezony.

Tenhle tah poutá pozornost z mnoha důvodů.

Zaprvé: Maradona. Netřeba nic dodávat.

Zadruhé: Jde do druhé mexické ligy. Do týmu, který vznikl teprve před patnácti lety a Pep Guardiola v něm strávil v roce 2006 šest měsíců.

Zatřetí: Dorados de Sinaloa sídlí v Culiacánu. Právě odsud pochází nechvalně proslulý Klan Sinaloa, podle amerických rozvědných služeb celosvětově nejsilnější organizace na poli obchodu s drogami.

Závislost na nich je nedílnou součástí života argentinského idola. 

Finále Davis Cuou si nenechal ujít ani legendární fotbalista Diego Maradona.

Diego Maradona.

Už jako hráč měl potíže s kokainem, který mu ukončil slavnou štaci v italské Neapoli a nakonec i celou fotbalovou kariéru, protože v šestatřiceti potřetí neprošel dopingovým testem.

Drogy ho ničily.

Ačkoli už dlouho tvrdí, že je „čistý“, na mistrovství světa v Rusku zavdal fanouškům podivným chováním důvod k pochybnostem.

Způsobil velký poprask, když během zápasu s Nigérií řádil ve své loži, po vítězném argentinském gólu Roja ukazoval prostředníčky na všechny strany... 

Fotografové na skleněných stěnách VIP tribuny zachytili stopy po bílém prášku. Maradona se po závěrečném hvizdu složil a do útrob stadionu se dostal jen s pomocí několika lidí.

To už byl zaměstnancem Brestu, který mu neočekávaně svěřil post předsedy. „Diego se bude podílet na strategickém rozvoji klubu a bude dohlížet na všechny kategorie včetně mládežnické akademie,“ oznamoval s pompou běloruský klub na sociálních sítích.

Jenže Maradona podle všeho v Dinamu neudělal téměř nic.

Na utkání Argentiny nechybí legendární Diego Maradona.
Diego Maradona zápas Argentiny opět velmi silně prožíval.

A navíc zmizel.

Až na konci srpna veřejně popřál běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi k narozeninám a slíbil, že už začne následující týden pracovat.

Jak to dopadlo, už víme - Diego Maradona o pár dní později podepsal kontrakt s Dorados. Během své trenérské kariéry často skákal z místa na místo, jen u argentinské reprezentace, kterou vedl na mistrovství světa 2010, vydržel déle než rok.

Jak dlouho potrvá jeho mexické angažmá?

vpVojtěch Povejšil