29. července 2010 9:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Maradona tvrdí, že se ho argentinský fotbalový svaz snažil zbavit

Argentina - Německo (zklamaný Maradona). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentina - Německo (zklamaný Maradona). | foto: Reuters

BUENOS AIRES Diego Maradona se jen těžko vyrovnává s tím, že mu argentinský fotbalový svaz neumožnil pokračovat v roli reprezentačního trenéra. Šéfa národního týmu Carlose Bilarda nařknul z toho, že ho zradil a že se ho snažil zákulisními intrikami zbavit.

Prezident svazu Julio Grondona mu zas prý lhal, když tvrdil, že je s jeho prací spokojený, ale následně mu neprodloužil smlouvu.

Maradona sám uvažoval o rezignaci poté, co ve čtvrtfinále mistrovství světa Argentina vypadla po porážce 0:4 s Německem. Následně se však rozhodl ve funkci pokračovat, ovšem svaz mu nakonec odmítl prodloužit smlouvu.

Maradona u reprezentace Argentiny skončil - ČTĚTE ZDE

"Grondona mi lhal. Bilardo mě zradil. Zatímco jsme smutnili kvůli vyřazení z mistrovství světa, Bilardo v zákulisí pracoval na tom, aby mě vyhodil," uvedl Maradona před novináři se slzami v očích. "Já jsem byl připravený se svým realizačním týmem pokračovat. Ještě v šatně na mistrovství světa mi Grondona říkal, že je s mojí prací spokojený a že chce, abych pokračoval. Ale po návratu se věci začaly měnit," dodal.

Prezident svazu Grondona se brání tomu, že by Maradonovi lhal. "Je mi líto, že to takhle skončilo. Ale já mu nelhal. Opravdu jsem s ním byl spokojený a chtěl jsem, aby pokračoval. Co ale asi špatně pochopil bylo, že jsem chtěl, aby se změnily podmínky jeho setrvání," připomněl Grondona, že Maradonovi nabídl setrvání ve funkci, pokud propustí realizační kádr.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz