Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maradona v reprezentaci skončil, Riquelme a další 'nepotřební' se vrací

Sport

  18:32
BUENOS AIRES - Zkušený záložník Juan Román Riquelme by se mohl po 17 měsících vrátit do argentinské reprezentace. Dočasný trenér Sergio Batista chce také znovu povolat dvojici Javier Zanetti, Esteban Cambiasso, kteří sice pomohli Interu Milán k triumfu v Lize mistrů, na mistrovství světa je však tehdejší kouč Diego Maradona nevzal.

Maradona a Riquelme. foto: Reprofoto

Batista si od případného Riquelmeho návratu slibuje oživení spolupráce s Lionelem Messim, která Argentině na olympiádě v Pekingu vynesla zlatou medaili. "Bylo by dobré, kdyby hráli spolu. Na olympiádě jim to šlo dobře," citovala trenéra agentura AP.

Dvaatřicetiletý Riquelme v národním týmu skončil loni v březnu po neshodách s Maradonou. Legendární fotbalista tehdy prohlásil, že záložník Boky Juniors není pro reprezentaci přínosem.

Batista k týmu přišel po mistrovství světa, kde Argentina vypadla ve čtvrtfinále s Německem. Do funkce byl jmenován pouze dočasně, pokud by však v září vyhrál i druhý přípravný zápas se Španělskem, je prý vedení svazu připraveno s ním podepsat dlouhodobou smlouvu. V prvním duelu pod Batistovým vedením Argentina porazila 1:0 Irsko.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat