26. září 2015 19:25, aktualizováno  20:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Dojemné přání. Čišovský na videu podpořil české fotbalisty

Oslav se zúčastnil i vážně nemocný obránce Marián Čišovský (vpravo). Druhý... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oslav se zúčastnil i vážně nemocný obránce Marián Čišovský (vpravo). Druhý... | foto: ČTK

PRAHA Na veřejnosti se moc neukazuje. Od doby, kdy mu diagnostikovali vážnou nemoc s označením ALS, žije slovenský fotbalista Marian Čišovský v ústraní. V pátek přesto našel síly k tomu, aby podpořil české reprezentanty v bojích na ME v malé kopané.

„Čím víc gólů dáte, tím víc bodů máte. Přeji vám hodně štěstí,“ říká 35letý fotbalista na videu, které zveřejnila facebooková stránka reprezentace v malé kopané.

Čišovský je stále hráčem Plzně, ale od března 2014 nehraje. Prodělává totiž vážnou nevyléčitelnou chorobu ALS, která postihuje degeneraci buněk nervové soustavy.

„Číša“ se na veřejnosti objevil v červnu při oslavách plzeňského titulu, kde ho spoluhráči vyvedli až na pódium a obránce při potlesku tisíce fanoušků slzel dojetím. Poté byl i na rozlučce Petra Švancary v Brně.

Skvělé přání poslal české reprezentaci Marián Čišovský! Moc děkujeme, Číšo a přejeme hodně sil! Budeme se rvát i za tebe.

Posted by Malý fotbal - Reprezentace ČR on Friday, September 25, 2015

Češi nezapomněli Čišovskému obratem poděkovat. Video pojmenovali „Byl jsi s námi na hřišti“ a reprezentanti na něm skandují: „My ti, Číšo, pěkně děkujem.“

Na ME v Chorvatsku se jim v základní skupině dařilo bravurně, když bez ztráty bodu prošli až do play off. Nakonec však skončili bez medaile, v sobotním utkání o bronz podlehli Bosně a Hercegovině 3:4.

lsoLukáš Šonský