Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mario Lička se vrací do Baníku

Sport

  13:39
OSTRAVA - Fotbalový záložník Mario Lička míří po necelých čtyřech letech zpět do Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý ofenzivní středopolař, který s mužstvem v roce 2004 vybojoval mistrovský titul, přestupuje na Bazaly z anglického Southamptonu. S klubem podepsal smlouvu na dva roky.

Lička se vrací na Bazaly. foto: ČTK

Mladší syn generálního manažera klubu Vernera Ličky je po útočníku Davidu Střihavkovi druhou staronovou posilou Baníku v letní přestávce. Účastník Poháru UEFA a třetí tým uplynulé sezony v něm získal další variantu pro složení středové řady: Lička zvýší konkurenci na pozici, který obhospodařují Martin Lukeš s Rudolfem Otepkou, ale jeho výhodou je, že dokáže alternovat také na jiných místech.

"Bereme ho jako posilu pro naši ofenzivu," řekl předseda představenstva klubu Tomáš Trucha.

Z Ostravy byl Lička pryč od podzimu roku 2004. Po půlročním hostování v Livornu, kde si zahrál čtyři zápasy v Serii A, zamířil do Slovácka, které se na rok stalo jeho přestupní stanicí před odchodem do Southamptonu. V druholigovém anglickém klubu strávil uplynulé dvě sezony, v té poslední se však na hřišti objevoval jen sporadicky.

Lička si českou ligu znovu zahraje po dvouleté přestávce. Jeho dosavadní bilance obnáší 93 zápasů a 13 branek.

Autor:

Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby
Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby

Maminky z redakce vyzkoušely ekologický prací prostředek na kojenecké prádlo Frosch EKO Baby. Dokáže si úspěšně poradit s různými typy odolných...