5. července 2008 13:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mario Lička se vrací do Baníku

Lička se vrací na Bazaly.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lička se vrací na Bazaly. | foto: ČTK

OSTRAVA Fotbalový záložník Mario Lička míří po necelých čtyřech letech zpět do Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý ofenzivní středopolař, který s mužstvem v roce 2004 vybojoval mistrovský titul, přestupuje na Bazaly z anglického Southamptonu. S klubem podepsal smlouvu na dva roky.

Mladší syn generálního manažera klubu Vernera Ličky je po útočníku Davidu Střihavkovi druhou staronovou posilou Baníku v letní přestávce. Účastník Poháru UEFA a třetí tým uplynulé sezony v něm získal další variantu pro složení středové řady: Lička zvýší konkurenci na pozici, který obhospodařují Martin Lukeš s Rudolfem Otepkou, ale jeho výhodou je, že dokáže alternovat také na jiných místech.

"Bereme ho jako posilu pro naši ofenzivu," řekl předseda představenstva klubu Tomáš Trucha.

Z Ostravy byl Lička pryč od podzimu roku 2004. Po půlročním hostování v Livornu, kde si zahrál čtyři zápasy v Serii A, zamířil do Slovácka, které se na rok stalo jeho přestupní stanicí před odchodem do Southamptonu. V druholigovém anglickém klubu strávil uplynulé dvě sezony, v té poslední se však na hřišti objevoval jen sporadicky.

Lička si českou ligu znovu zahraje po dvouleté přestávce. Jeho dosavadní bilance obnáší 93 zápasů a 13 branek.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.