12. listopadu 2017 13:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Maročané v Bruselu rabovali obchody a podpalovali auta. Tak slavili postup fotbalistů na MS

Maročtí fanoušci slaví první postup fotbalistů na MS od roku 1998. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maročtí fanoušci slaví první postup fotbalistů na MS od roku 1998. | foto: ČTK/AP

brusel Postup marockých fotbalistů na mistrovství světa vyvolal výtržnosti v centru Bruselu, kde žije početná marocká komunita. Vandalové podle agentur v noci na neděli rabovali obchody, rozbíjeli výlohy a podpálili několik aut.

Policie proti zhruba 300 výtržníků nasadila i vodní dělo. Dvaadvacet policistů bylo při zásahu zraněno.

Maročané si zajistili účast na světovém šampionátu v Rusku sobotní výhrou 2:0 v přímém souboji o postup na hřišti Pobřeží slonoviny. Na mistrovství světa si zahrají po 20 letech.

Bruselská policie uvedla, že úspěch marockých fotbalistů přišlo do centra oslavit asi 1500 lidí. Tři stovky z nich se však začaly chovat agresivně a napadly policisty. Zatčen dosud nikdo nebyl.

Maročtí fanoušci slaví postup na MS.
Fanoušci Maroka slaví postup svých fotbalistů na mistrovství světa.

Belgický ministr vnitra Jan Jambon násilnosti odsoudil. „Máme záznamy z kamer, takže kdo to udělal, ten za to zaplatí,“ řekl rozhlasové stanici Radio 1.

ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz