Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Martin Fenin: Porazit Bayern Mnichov, to je zážitek

Sport

  11:39
PRAHA - Pokud bude v pohodě, měl by se stát nejlepším českým střelcem v bundeslize. Útočník Martin Fenin (23) věří, že se mu zranění na rozdíl od minulé sezony budou vyhýbat, i když to tak zatím nevypadá.

Martin Fenin. foto: ČTK

Jak moc vás mrzí, že kvůli potížím se zády nestihnete úvodní kolo?
Jsem z toho hodně smutnej, protože jsem se moc těšil. Příprava mi vyšla, dobře jsem potrénoval a dostával se do formy, a tak se mi to týden před začátkem sezony zkazí.

Jaké cíle si osobně dáváte?
První dva roky jsem byl jedním ze stabilních členů týmu, pak se to sesypalo. Teď hlavně chci vydržet zdravý a až se dám znovu dohromady, přidat nějaké góly. Po prakticky roční pauze si nebudu dávat konkrétnější cíle.

Máte přes všechny komplikace pozici v týmu jistou?
Když se jako útočník zraním týden před začátkem soutěže, není to ideální. V přípravě to vypadalo, že bych do základu měl patřit. Ale konkurence je veliká, vždyť všichni čtyři útočníci jsme reprezentanti.

Česko - Lotyšsko (Fenin)

V minulé sezoně Frankfurt skončil v bundeslize desátý. Na jaké umístění si troufáte nyní?
Máme velké cíle, i minule jsme dlouho usilovali o poháry. Teď jsme ještě posílili a od fanoušků i sponzorů jsou cítit velká očekávání. Mluví se o 50 bodech a víc. (V minulé sezoně Frankfurt získal 46 bodů – pozn. red.) Přesně na této úrovni začínají pohárové příčky.

Favorit na titul je daný. Slyšel jste, že by někdo vyslovil jiný tip než Bayern Mnichov?
Asi jenom blázen by říkal někoho jiného. V minulé sezoně byli opravdu fantastičtí. Vyhráli úplně všechno kromě Ligy mistrů a i tam byli blízko.

Na jakého soupeře se nejvíc těšíte?
Určitě na Bayern. To je svátek. Na jaře jsme je doma porazili, a já navíc dal vítězný gól. To je zážitek, na který se nezapomíná. Proč si ho nezopakovat?

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat