Martin Fenin uniká protihráčum z Duisburgu. | foto: ČTK

Martin Fenin se trefil, Frankfurt vypadl

•   2:27
FRANKFURT - Český fotbalista Martin Fenin neuchránil svůj Eintracht Frankfurt od nečekaného vyřazení už ve druhém kole Německého poháru. Reprezentační útočník vstřelil v dnešním utkání jediný gól bundesligového týmu, jenž prohrál s druholigovou Hansou Rostock 1:2 po prodloužení.

Jednadvacetiletý Fenin nevyužil v prvním poločase dvě dobré šance ke skórování. Koncovka mu vyšla až do třetice minutu před pauzou, kdy po přihrávce Köhlera otevřel skóre.

Favoritovi však postup nepřinesl. Osm minut po přestávce vyrovnal Kern, a když frankfurtský Caio neproměnil v poslední minutě řádné hrací doby penaltu, přišel trest - v nastavení se trefil Kern podruhé a stanovil konečné skóre.

Feninova vstřelená branka tak udělala asi největší radost trenérovi národního celku Petru Radovi. Poté co po přestupu do Galatasaraye chytil novou mízu Milan Baroš, se nyní střelecky prosadil také člen stříbrné dvacítky z loňského mistrovství světa Fenin. Jen tak dál...