Lionel Messi

Lionel Messi | foto: ČTK

Messi dvěma góly zařídil Barceloně výhru nad Bilbaem, dotáhl se mezi nejlepší střelce

•   23:21
Madrid - Fotbalisté Barcelony ve španělské lize po obratu vyhráli 3:2 v Bilbau a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. O vítězství hostů rozhodl dvěma góly Lionel Messi a s devíti zásahy se dotáhl na dvojici nejlepších střelců soutěže Iaga Aspase z Celty Vigo a Luise Suáreze z Atlética Madrid.

Barcelona sice už od třetí minuty prohrávala, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Pedri a Messi poslal hosty do vedení. Po hodině hry přidala argentinská hvězda druhou branku a i když v úplném závěru Bilbao snížilo zásluhou Ikera Muniaina, na vyrovnání už čas nemělo.

Katalánský celek se díky vítězství posunul na třetí místo tabulky a na obhájce titulu Real Madrid na druhé příčce ztrácí pět bodů. Od prvního Atlética Madrid, které má však odehráno o dvě utkání méně, dělí Barcelonu sedm bodů. Bilbao je na devátém místě.