14. dubna 2010 16:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Messi radí kamarádovi Fábregasovi: Barcelonu máš v krvi, vrať se

Messi (vlevo) a Fábregas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Messi (vlevo) a Fábregas. | foto: Reprofoto

BARCELONA Nejlepší fotbalista světa Lionel Messi se rozhodl alespoň slovy pomoci svému klubu FC Barcelona na přestupním trhu. Malý míčový kouzelník totiž věří, že v létě se do katalánského klubu vrátí záložník a kapitán Arsenalu Cesc Fábregas. "Tenhle klub má v krvi," říká Messi, velký Fábregasův kamarád.

Další horké přestupní léto se dá očekávat během letošního července a srpna. Nákupní horečka všech klubů světa navíc ještě znásobí světový šampionát v Jihoafrické republice. Na MS vždy zazáří do té doby méně známý (či úplně neznámý) fotbalista.

Kromě nových komet fotbalového nebe se však budou řešit i námluvy mezi již "hotovými" hvězdami a kluby, které o ně usilují již delší dobu. A právě mezi tyto příběhy patří ten o Cescu Fábregasovi, kapitánovi londýnského Arsenalu, a touze Barcelony získat jej zpět do svých služeb.

O tom, že dvaadvacetiletý Španěl se narodil v Katalánsku a vyrůstal ve slavné akademii patřící neméně slavnému klubu FC Barcelona, aby jej následně v šestnácti koupil za hubičku do Arsenalu kouč Wenger, se již popsaly stohy papírů. Stejně tak o tom, že mladého fotbalistu již několik přestupních termínu láká španělský úřadující šampion zpět.

Messi (vlevo) a Fábregas.

Kapitán londýnského klubu zatím vábení odolával. Vše se ale nyní může změnit. Do hry se vložil velmi silný "hráč" - Fábregasův vrstevník a kamarád z doby společného působení v akademii Barcelony Lionel Messi. "V srdci má místo pro Arsenal, ale v jeho žilách koluje krev Barcelony," prohlásila největší barcelonská hvězda současnosti. Což se dá brát jako velká výzva, jelikož Messi se v komunikaci s médii zrovna nevyžívá.

"Cesc bude chtít vyhrávat ty největší fotbalové ceny. A já očekávám, že se toho dočká právě u nás. Nevím přesně, kdy to bude, ale myslím si, že dříve nebo později se z nás opět stanou spoluhráči," vysvětlil své předchozí tvrzení Messi. Ten se poté vyjádřil i ke spekulacím o svém případné odchodu z klubu.

"Jestli jednoho dne budu hrát v Premier League? Řekl jsem už mockrát, že chci zůstat v Barceloně po zbytek svého života," vyloučil Messi možnost, že mohl za svým kamarádem naopak zamířit on. "Budu tady tak dlouho, dokud o mě bude zájem. Dlužím Barceloně víc, než mi dala. Dlužím ji za to, že změnila můj život," dodal.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz