Messi se hned na úvod roku předvedl. Parádním přímákem rozhodl derby

22:00aktualizováno  22:41
BARCELONA - Tenhle míčový kouzelník si usmyslel, že do nového roku vstoupí ještě famózněji než do toho minulého. V úvodním osmifinále španělského poháru proti Espaňolu totiž Lionel Messi rozhodl dvěma góly a dvěma přihrávkami o výhře Barcelony v městském derby 4:1. A zvlášť jeho druhý gól byl úchvatný, míč zakroutil přesně pod břevno.

Lionel Messi řádí hned na úvod nového roku. foto: Reuters

Espaňol se sice už ve 9. minutě ujal vedení, hned vzápětí však Messi srovnal, když se tváří v tvář gólmanovi soupeře trefil do šibenice.

Jeho hvězdná chvíle však přišla krátce před přestávkou, když se těsně za pokutovým územím postavil k přímému kopu a levačkou zatočil míč pod břevno, od nějž se míč odrazil do brány.

Messi se navíc ve druhé půli přihrávkami u gólů Piqueho a Neymara postaral o ideální pozici do odvety.

Lépe to trefit nešlo. Messi se trefil přesně pod břevno.