Fotbalisté Barcelony oslavují branku Lionela Messiho

Fotbalisté Barcelony oslavují branku Lionela Messiho | foto: Reuters

Messi zaznamenal další hattrick. Barcelona nezaváhala

•   21:30aktualizováno  23:31
MADRID - Již čtvrtý ligový hattrick v této sezoně vstřelil Lionel Messi. Nejlepší fotbalista světa za minulý rok tak pomohl Barceloně k výhře 4:1 nad Málagou v dohrávce odloženého 1. kola španělské ligy.

Barcelona však nadále ztrácí pět bodů na lídra tabulky Real Madrid, který dnes porazil Bilbao rovněž 4:1 Messi začal své představení po půlhodině hry, když se prosadil nezvykle hlavou z prostoru penaltové značky. Krátce po změně stran zvýšil Alexis Sánchez a v 51. minutě to bylo už 3:0, poté co Messi prošel středem obrany a mířil přesně k tyči.

Dohrávka 1. kola

Betis Sevilla - FC Sevilla 1:1 (26. Etxebarria - 41. Negredo), Pamplona - Valencie 1:1 (90.+1 Lolo - 85. Soldado), Vallecano - Mallorca 0:1 (57. Ramis), Málaga - FC Barcelona 1:4 (85. Rondón - 33., 51. a 81. Messi, 48. Sánchez), Levante - Zaragoza 0:0, Real Madrid - Bilbao 4:1 (47. a 67. obě z pen. Ronaldo, 25. Marcelo, 86. Callejon - 13. Llorente).

Hattrick Argentinec uzavřel devět minut před koncem další samostatnou akcí. Za domácí už jen snížil Rondón. Messi v této sezoně sestřelil hattrickem také Atlético Madrid, Osasunu Pamplona a Mallorku. Třikrát se prosadil také v Lize mistrů, kde to odnesla Plzeň. Nyní má hvězdný Argentinec na kontě 22 ligových branek, v tabulce střelců je však nadále o gól za Cristianem Ronaldem z Realu.

Ronaldo na Messiho hattrick odpověděl dvěma proměněnými pokutovými kopy a postaral se tak o výhru Realu nad Bilbaem. Tým z Baskitska sice vedl po gólu Llorenteho, který se trefil ve třetím utkání po sobě, ale brzy srovnal Marcelo po narážečce s Benzemou.

Po změně stran pak rozhodčí nařídil pro Real dva pokutové kopy. Nejprve po faulu na Kaká a následně i na Özila. Zároveň vyloučil obránce De Marcose.

Obě penalty Ronaldo proměnil a slavil s týmem důležité vítězství, které znovu přiblížilo Real k jeho snu ujmout Barceloně titul. Definitivu výsledku dal v závěru Callejon.