11. června 2011 12:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mexičtí zdravotníci o dopingu fotbalistů: masu nevěříme

Dopingová laboratoř. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopingová laboratoř. | foto: ČTK

MEXIKO Mexické zdravotnické úřady vyloučily, že by příčinou dopingového nálezu pěti fotbalových reprezentantů bylo kontaminované maso. Tímto tvrzením se hráči přistižení se zakázaným steroidem clenbuterolem hájili. Po oznámení pozitivních testů z květnové přípravy byla pětice vyloučena z mistrovství Severní a Střední Ameriky v USA a hrozí jí až dvouletý zákaz startů.

Nejistý osud má pětice Mexičanů Guillermo Ochoa, Antonio Naelson, Christian Bermúdez, Edgar Dueňas a Francisco Rodríguez. Svaz na jejich obranu po pátečním provalení skandálu uvedl, že clenbuterol se do jejich těla dostal s nakaženým hovězím masem. S tím však mexické ministerstvo zdravotnictví nesouhlasí, podle něj je pravděpodobnost menší než jedna k milionu.

Mexický svaz se mezitím snaží posbírat důkazy o nevině svých fotbalistů. "Děláme vše, abychom je očistili. Sankce mohou být od šesti měsíců do dvou let, ale tím se teď netrápíme. Věříme, že se jim omluví. Hráči jsou nevinní," prohlásil šéf národního svazu Justino Compean.

Čtěte také

Organizační výbor šampionátu CONCACAF odložil plánovanou páteční mimořádnou schůzku, kde měl rozhodnout o sankci pro hráče, a vyžádal si další informace k případu. Výsledek vítězného zápasu nad Salvadorem, do něhož dva z pěti vyloučených hráčů zasáhli, zůstal v platnosti.

"Je smutné, že se takové věci dějí. Ale můžou se stát v jakékoli restauraci, na jakémkoli místě. To je prostě smůla," prohlásil brankář Ochoa. Mexiko má na šampionátu o Zlatý pohár na kontě dvě vysoká vítězství a už jistý postup do čtvrtfinále. O prvenství v základní skupině bude hrát v neděli s Kostarikou.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!