7. prosince 2008 23:55, aktualizováno 8. 12 10:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Milan Baroš řádil na hřišti Ankaragücü

Milan Baroš v zápase proti Ankaragücü. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Baroš v zápase proti Ankaragücü. | foto: www.galatasaray.org

PRAHA Další úchvatná střetnutí nám nabídla víkendová kola nejvyšších evropských soutěží. Mikuláš byl prostě k fotbalovým fanouškům štědrý. V Premier League vedoucí pětice týmů nezaváhala, ve Španělsku je po dnešku rozdílná nálada v týmech, které se utkají příští neděli ve slavném El Clásicu – Barceloně a Realu Madrid. V Turecku opět skóroval Milan Baroš. AKTUALIZOVÁNO - FOTOGALERIE.

Je to každý víkend stejné. Co? Vymýšlení titulků pro střelecké hody Milana Baroše. Vigantický rodák totiž střílí pořádně ostrými náboji a potvrdil to také na hřišti Ankaragücü. Domácí dlouho favorita trápili, dokonce dali i gól, ten ale nebyl uznán. Po hodině hry se tak prosadili hosté. Lincoln narazil v pokutovém území Barošovi, ten do něj vtrhnul jako uragán a nedal domácímu brankáři šanci – 0:1. O minutu později vymetl levou šibenici domácí branky Kewell.

Gól mu připravil Lincoln. A o další tři minuty později to bylo již 0:3. Lincoln po krásné kombinaci vpadl do vápna, stříleným centrem našel před brankou "svého" kanonýra a Baroš neměl problém vstřelit další branku. Galatasaray se posunul na 3. místo tabulky a Baroš ztrácí jeden gól na nejlepšího kanonýra ligy Yildize. Za oběma kanonýry je již třígólová propast. Český útočník nastřílel ve 12 ligových zápasech 10 branek, k tomu čtyřikrát skóroval v šesti duelech Poháru UEFA! Podívejte se na góly ZDE.

V Premier League po dlouhé době zvítězili všichni favorité. Vedoucí Liverpool zvítězil na hřišti Blackburnu 3:1, Chelsea porazila Bolton na Reebock Stadium 2:0. Hosté tak vytvořili rekord soutěže, byla to jejich devátá výhra venku v řadě. Zvítězil také trojlístek Arsenal, Manchester United a Aston Villa, vždy o jeden gól.

V Serii A si zastřílel vedoucí Inter Milán. Svěřenci José Mourinha přejeli 3:0 na Olympijském stadionu v Římě Lazio. "Nerazuurri" díky vítězství udrželi v čele ligy šestibodový náskok na duo pronásledovatelů Juventus a AC Milán. Navíc oba nesmiřitelní sokové si to v neděli rozdají v Turíně ve šlágru 16. kola mezi sebou.

Zářící Barcelona, opět poražený Real, Hoffenheim ztratil zápas na Bayernu
Ve španělské lize je to stále stejná písnička – FC Barcelona střílí branky jak na běžícím páse. Hráčům katalánského gigantu je jedno, zda hrají proti nejkvalitnějším obranám La Ligy anebo těm nejhorším. V minulém kole vyhráli svěřenci Pepe Guardioly na hřišti FC Sevilla 3:0, v sobotu pak smetli dalšího spolufavorita ligy Valencii CF 4:0.
VÍCE O UTKÁNÍ ZDE.

Naopak Real podlehl dnes večer právě Seville 3:4, přestože dokázal ve druhé půli během minuty srovnat z 1:3 na 3:3. Na Renatovu branku v závěru zápasu již hvězdy Bílého baletu odpověď nenašly. Přesto podle posledních zpráv zůstává na lavičce klubu Bernd Schuster. Sám po zápase řekl: "Byli jsme blízko vítězství. Na Barcelonu se moc těšíme, hraje nyní ve fantastické formě, bude to krásné utkání." Připomněl tak, co Real v následujícím ligovém zápase čeká. Jeden z nejsledovanějších zápasů světa – slavné El Clássico. Španělské utkání roku se odehraje v neděli večer na Camp Nou.

Smutek zavládl po pátečním večeru v Hoffenheimu. Slavná německá víska překvapivě stále vede německou Bundesligu, ve šlágru víkendu však byl v Allianz Aréně úspěšnější Bayern Mnichov. Tomu zajistil tři body šťastnou trefou kanonýr Luca Toni ve třetí minutě nastavení. VÍCE O UTKÁNÍ ZDE.

Jak si vedli někteří Češi? Celé utkání Juventusu Turín odehrálo české duo Grygera s Nedvědem a nevedlo si špatně. V zápase patřili oba k těm nejlepším. Výraznou měrou přispěl k výhře AC Milán Marek Jankulovski, který často zaměstnával ze své levé strany obranu Catanie. V Německu se trefil v dresu Stuttgartu Jan Šimák (VfB porazil Chotěbuz 3:0), k výhře Frankfurtu nad Bochumí přispěl asistencí a penaltou Martin Fenin. V brance Chelsea při výhře nad Boltonem stál samozřejmě Petr Čech.

Od fotbalu si odpočineme pouze dva dny – v úterý a ve středu se hrají závěrečné zápasy Ligy mistrů. A příští víkend nás čeká další várka špičkového evropského fotbalu. Nezapomeňte hlasovat a vybírat sportovní utkání, které byste na stránkách www.sportreport.cz rádi v tomto týdnu sledovali.

Anketa

Který on-line přenos chcete v týdnu od 8.12. do 14.12. sledovat na www.sportreport.cz? Hlasování bude ukončené ve středu 10.12. ve 12:00 hodin.

FC Bayern Mnichov-FC Lyon (poslední kolo základních skupin Ligy mistrů - středa 20:45 hodin). 24
HC Plzeň-HC České Budějovice (zápas 31. kola O2 extraligy - čtvrtek 17:00 hodin). 25
HC Vítkovice-HC Slavia Praha (zápas 31. kola O2 extraligy - pátek 17:00 hodin). 19
Tottenham-Manchester United (utkání 17. kolo Premier League - sobota 16:00 hodin). 24
Juventus-AC Milán (střetnutí 16. kola Serie A - neděle 20:30 hodin). 42
FC Barcelona-Real Madrid (utkání 15. kola Primera Division - neděle 21:00 hodin). 109