23. června 2008 20:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Milán touží po Adebayorovi

Emmanuel Adebayor oslavuje gól ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Liverpoolu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emmanuel Adebayor oslavuje gól ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Liverpoolu | foto: ČTK

MILÁN AC Milán vyrazil do boje o získání Emmanuela Adebayora,který by měl přestoupit z Arsenalu Londýn do FC Barcelony. Barcelona by jeho příchodem zacelila díru vzniklou odchodem Ronaldhina a Samuela E´toa.

Navzdory veřejnému zájmu Barcelony Italové učinili z Adebayora nejžhavějšího adepta na příchod do Milánu.Milánský vicepresident  Adrianno Galliani tvrdí, že udělá vše,co bude v jeho silách, aby si zajistil pro příští sezónu služby ostrostřelce z Toga. Zároveň přiznává, že je čeká nelehký úkol spočívající ve vykoupení Adebayora od Arsenalu, kde má hráč stále platný kontrakt.

MIlán si je vědom faktu, že vše závisí na tom, jestli by Arsenal byl ochoten Adebayora uvolnit.V současnosti čekají na vyjádření trenéra Arsena Wengera. Jestliže uzná, že Adebayor tvoří nepostradatelnou část jeho týmu, Milán se nebude pokoušet hráče získat.Galliani popřel zvěsti o tom, že  by se pokoušel přivést na San Siro Ronaldhina, který v současnosti jedná o svém budoucím angažmá s Manchesterem City.

Lidovky.cz