30. května 2008 14:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Milý Patriku, užij si to!

Jeden ze světlejších okamžiků kariery Patrika Bergera v AVille.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden ze světlejších okamžiků kariery Patrika Bergera v AVille. | foto: ČTK

PRAHA Tak to asi čekal málokdo. Patrik Berger přestoupil do Sparty, i když se ještě před pár týdny (při otevírání nového Edenu) dušoval, že pokud se vrátí do České republiky, bude Slavie volbou číslo jedna. Slávistický národ je znechucen. Není však proč.

Patrik se rozhodl správně. Při pohledu na soupisky obou pražských rivalů mu muselo být jasné, že větší šanci prosadit se do základu má na Letné. V mistrovském týmu Karla Jarolíma by musel tvrdě bojovat o místo v základní jedenáctce a to se žádnému vejminákáři moc nechce. A jak známo, Letná již několik let slouží jako úspěšné odkladiště vyčpělých hvězd.

Dalším bonusem pro "Páťu“ určitě budou fanoušci "rudých“. Ti už dokázali odstřelit mnoho hráčů Sparty (včetně současného asistenta a sparťanské modly Horsta Siegla) a hráče, který kdysi dezertoval k nenáviděnému soupeři, jistě přivítají s otevřenou náručí. Informovat by se mohl třeba u Pavla Horvátha, který díky "příznivcům“ Sparty přemýšlí od odchodu z Letné. Možná se Patrik dočká i nějaké té světlice.

Berger si mohl užívat nejkrásnější arény v zemi, mohl hrát nejpohlednější fotbal v momentálně nejlepším klubu Gambrinus ligy a mohl se stát zbožňovanou modlou podobně jako Šmíca. Tohle všechno zahodil. A sešívaní fandové by si měli zhluboka oddechnout. Takového hráče v kádru přece nechceme…

A proto nezbývá než popřát: Milý Patriku, užij si to.

Autor i všechny jeho minulé reinkarnace fandí Slavii. Se sešívanými si protrpěl dobu temna a nyní si užívá spravedlivé nadvlády mistrů z Edenu.

Martin Kovalčík, Lidovky.cz