28. března 2008 23:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mistr popravčí naplnil ligovou spravedlnost

PRAHA Nechci se chlubit, ale moje proroctví z loňského týdne se vyplnilo. Mladá Boleslav odešla ze hřiště spráskána rudým bičem. A nebýt nepřesné ruky kata, mohla dostat i několik ran navíc.

Mistr popravčí, jat nemístným soucitem, zprvu nejistě váhal, ale poté co se odsouzenec začal škubat, přistoupil k dílu a jal se naplňovat ligovou spravedlnost.

První šleh: Slepičkův „volej“ jasně vymezuje sociální postavení obou aktérů. Druhý šleh: Voříškova rána levačkou smývá hříchy minulosti. Třetí šleh: Kladrubského důraz mstí zákeřnost odsouzeného. Čtvrtý šleh: Jeslínkovo sólo je už výrazem radosti z katovské práce.

Utkání také dalo za pravdu všem, kteří upozorňují na neblahý vliv násilí v televizi. Důkazem je boleslavský Rajnoch, jenž pod vlivem seriálu Kung Fu: Legenda pokračuje zaútočil na dva sparťanské borce.

Následný pláč kvůli červené kartě, k němuž se v duetu připojil i trenér Ščasný, mohl dojmout akorát tak fanynky Daniely Steelové.

Sešívaným se podařilo vstřelit poslednímu týmu tabulky jeden gól (druhý si dala Bohemka sama) a vyhrát „doma 2:1, čímž bodově odskočili Brnu a Baníku ve vzájemném boji o druhé místo, který tímto ztrácí na dramatičnosti“.

Autor (32) fandí Spartě již od prenatálního věku. Jeho předci byli sparťané a budou jimi i jeho potomci.

Martin Čejka, Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!