Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Mistr už 4 zápasy nevyhrál, Plzeň doma také klopýtla

19:06aktualizováno  19:30
HRADEC KRÁLOVÉ - Fotbalisté Liberce přišli sedm minut před koncem zápasu v Hradci Králové o výhru a po konečné remíze 2:2 obhájci titulu čekají na plný bodový zisk už čtyři zápasy. Severočeši sice dvakrát vedli po trefách uzdraveného tahouna Jiřího Štajnera, domácí ale dvakrát odpověděli brankami ofenzivních hráčů Pavla Dvořáka a Bosňana Harise Harby, který první ligovou trefou v 83. minutě zařídil remízu v duelu devátého kola nejvyšší soutěže.

Liberec - Hradec Králové foto: ČTK

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Liberec se tak krčí "až" na osmé pozici, Hradec se díky dnešnímu bodovému zisku dotáhl na jedenáctou Duklu Praha. Ta má však k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.

Zápas se dlouho vyvíjel lépe pro Slovan. A nejprve mu pomohla i velká chyba domácího brankáře Koubka, který v sedmé minutě zazmatkoval při lehké střele Štajnera a nechtěně pomohl Liberci k vedení. Frustrovaný domácí kapitán Fukal však vyčinil i Harbovi, po jehož špatném zpracování Štajner vystřelil.

H. Králové - Liberec 2:2

• Branky: 25. Dvořák, 83. Harba - 7. a 66. z pen. Štajner. Rozhodčí: M. Paták - J. Paták, Marek. ŽK: Poděbradský, Uškovič, Šisler, Harba - Kušnír, Vácha, Štajner. Diváci: 4231. Poločas: 1:1.
  • Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba (88. Pávek), Šisler, Hochmeister, Štěpán (72. Zelený) - Dvořák, Uškovič. Trenér: Plíšek.
  • Liberec: Hauzr - Ljulka, Tóth (31. Nezmar), Kelič, Fleišman - Janů (87. Hadaščok) - Kušnír, Štajner, Vácha, Blažek (52. Bosančič) - Rabušic.

Hradec se pokusil o rychlou gólovou odpověď. Ale dlouho proti byl brankář Hauzr, který dnes zastoupil zraněnou jedničku Bičíka. Ten za Liberec odchytal posledních 68 ligových zápasů, ale kvůli zranění jej zastoupil devětatřicetiletý veterán Hauzr. Nejprve chytil jasnou šanci Dvořáka, nejlepšího hradeckého střelce posledních dvou sezon.

Ve 25. minutě se však Dvořák přece jen dokázal prosadit, když zužitkoval centr Štěpána. Po poločase šel znovu do trhánku Liberec. Po hodině hry jeden z domácích zadáků zahrál v pokutovém území rukou a Štajner elegantním dloubákem do středu brány přiblížil Liberec ke třem bodům.

Slovanu ale nebylo přáno, aby poprvé od konce srpna oslavil v nejvyšší soutěži vítězství. Proti byl výborně hrající technik Harba. Po samostatném úniku v 83. minutě a přesné trefě mu ani nevadilo, že při gólové oslavě viděl žlutou kartu. Liberec tak uhrál stejný výsledek jako před týdnem s Ostravou. A duel s Hradcem skončil remízou poprvé od roku 1999.

Další nedělní výsledky 9. kola ligy

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0) Branka: 59. Rajtoral - 54. Došek. Rozhodčí: Jílek - Jiřík, Blažej. ŽK: Daníček. Diváci: 10.187.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Hanousek, Malakjan (51. Hora) - Bakoš.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (88. Kuzma), Daníček, Valenta, Volešák, Kerbr (73. Lukáš) - Došek.