5. října 2008 19:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mladá Boleslav je v čele ligy

Tarciso Pereira z domácího celku a Tomáš Procházka (vlevo) z Viktorie Žižkov.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tarciso Pereira z domácího celku a Tomáš Procházka (vlevo) z Viktorie Žižkov. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Hráči Mladé Boleslavi porazili Příbram 3:1 a posunuli se do čela tabulky. V pondělí je však po pražském derby na první místě vystřídá Sparta, nebo Slavia. Góly domácích stříleli Procházka, Kalina a Pecka, za hosty snížil na 2:1 Huňa z penalty.

Fotbalisté Kladna remizovali v utkání 9. ligového kola s Českými Budějovicemi bez branek. Snahu domácích dvakrát zastavila tyč, brankovou konstrukci trefili i hosté.

Olomouc porazila Žižkov 2:0 a po šesti zápasech bez vítězství naplno bodovali. O góly Hanáků se postarali Melinho a Janotka. Bohemians Praha zdolali Teplice, za které nastoupil omilostněný stoper Lukáš. Do vedení je poslal už po 11 minutách kapitán Zoubek, který proměnil pokutový kop za ruku Merziče. Domácí tím zároveň ukončili 342 minut trvající neprůstřelnost brankáře Belice.

Výsledek:

SK Kladno - Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: Kocián - Zlámal, Pelikán. ŽK: Homoláč. Diváci: 2015.

Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Branky: 34. Melinho, 70. Janotka. Rozhodčí: Jílek - Kubáň, Peřina. ŽK: Hořava, Onofrej - Stracený. Diváci: 3567.

Mladá Boleslav - Příbram 3:1 (1:0)

Branky: 30. Procházka, 60. Kalina, 83. Pecka - 77. Huňa z pen. Rozhodčí: Kocourek - Slavík, Gallo. ŽK: Janíček, Řezníček, Poláček - M. Knakal. Diváci: 4560.

Bohemians Praha - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 11. Zoubek z pen. Rozhodči: Adam - Košec, Novák. ŽK: Turtenwald, Vošahlík, Kropík - Vachoušek, Doležal, Mahmutovič, Klein. Diváci: 1622.