19. června 2008 13:17, aktualizováno  17:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mladá Boleslav získala Sylvestreho

Sylvestre míří do Boleslavi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sylvestre míří do Boleslavi. | foto: Lidové noviny

MLADÁ BOLESLAV Francouzský fotbalista Ludovic Sylvestre opouští pražskou Spartu a přestoupil do Mladé Boleslavi. Na dnešní tiskové konferenci čtyřiadvacetiletý tvořivý záložník, který jarní část sezony strávil na hostování v Plzni, podepsal se středočeským klubem čtyřletý kontrakt.

Sylvestre se tak stal pátou letní posilou Mladé Boleslavi, kterou od nové sezony povede kouč Pavel Hapal. Už dříve přišli brankář Josef Kubásek, obránci Tomáš Janíček a Petr Mach, z hostování v druholigových Cáchách se vrátil útočník Luboš Pecka, nejlepší střelec české ligy v sezoně 2006/07.

Sylvestre se prý nijak netrápí tím, že se rozloučil se Spartou, v níž před dvěma lety nakoukl do české ligy. "Ani mě to nemrzí. Teď jsem hlavně rád, že jsem šel do Mladé Boleslavi. Nabídky jsem měl i jiné, ale tahle byla nejzajímavější," uvedl Sylvestre. V jeho rozhodování prý hrálo roli i to, že v týmu působí jeho krajan a kamarád Alexandre Mendy.

ČTK