7. července 2011 18:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mladík Šumský v Bohemce. 'Je to velký den pro český fotbal'

Nicolas Šumský, sedmnáctiletá posila Bohemky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicolas Šumský, sedmnáctiletá posila Bohemky. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisty Bohemians 1905 definitivně posílí ofenzivní záložník Nicolas Šumský. Sedmnáctiletý talent podepsal s vršovickým celkem dvouletou smlouvu poté, co jako volný hráč vrátil z Jižní Ameriky. Z Česka měl více nabídek, ale Bohemians prý byli jasnou volbou. I kvůli rodinné atmosféře v klubu, kterou přirovnal k Liverpoolu. Sám dokonce nabízí, že se bude podílet na brigádách v Ďolíčku.

"Jsme přesvědčení, že jeho angažování bude přínosem pro nás, pro hráče i pro český fotbal," uvedl ředitel Bohemians Ladislav Valášek. "Nikiho kariéru sleduji již delší dobu, takže jsem rád, že jeho dozrání bude probíhat v Česku a zrovna v Bohemce. Jeho příchodem se hra Bohemky určitě zatraktivní. Je to týmový hráč, který má velké předpoklady," dodal.

Šumský odešel už v deseti letech do zahraničí a prošel mládežnickými výběry Monaka, Cannes, River Plate či Argentinos Juniors. Dokonce ho do své akademie chtěla slavná Barcelona. Nyní měl nabídku na přestup do brazilského Atlético Mineiro, ale pravidla FIFA mu přestup znemožnila.

Nicolas Šumský, sedmnáctiletá posila Bohemky.

Jelikož mu ještě nebylo osmnáct, může přestupovat jen v rámci Evropské unie, do 50 km od hranic či zpět do své vlasti. Právě tuto variantu si nakonec vybral. "Z Česka jsem měl více nabídek. Když jsem se ale seznámil s Bohemkou, tak byla volba jasná," uvedl Šumský. "Je to takový rodinný klub s velkou fanouškovskou základnou. Takový český Liverpool," nebránil se silnému srovnávání.

S atmosférou v Bohemians se rychle seznámil a dokonce už ví, co v současnosti klub nejvíce trápí. "Vím, že se fanouškům nechce chodit do Edenu. Proto mám pro ně nabídku. Pokud budou chodit na naše zápasy, tak já na oplátku budu chodit s fanoušky na brigádu a opravovat Ďolíček, abychom se do něj mohli vrátit," slíbil fanouškům. Na český fotbal si prý věří.

"Po zkušenostech z Jižní Ameriky se nebojím ničeho. Navíc když jsem se svým stylem prosazoval tam, tady by to mělo jít také. V Jižní Americe jsou totiž obránci pohyblivější," míní. "I kvůli tomu má třeba Lionel Messi teď problémy na Copa América, protože tamní obránci mu dělají svou pohyblivostí větší problémy," snažil se vysvětlit tápání Argentiny na jihoamerickém šampionátu.

Nicolas Šumský, sedmnáctiletá posila Bohemky.

Sám však obdivuje hlavně jiného Argentince - legendárního Diega Maradonu. Dokonce se s ním setkal. "Vyřazuje z něj něco nadpřirozeného. Jakoby k vám z jiného světa sestoupil bůh. Působí ohromně sebevědomě," prozradil Šumský, který právě kvůli Maradonovi nejraději nosí dres s číslem deset. Ten ale v Bohemians patřil bývalému kapitánovi Daliboru Slezákovi a kabina se dohodla, že desítku si musí každý hráč nejprve vybojovat.

"Proto mám teď jedenáctku, ale určitě udělám vše pro to, abych desítku v Bohemce jednou oblékl," dodal hráč, který na svém předsevzetí začal pracovat už v přípravě, když ve třech zápasech zaznamenal dva góly a ukázal, že může být pro ofenzivu Bohemians důležitým hráčem.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.