Modrá lavina. Chelsea třináctou výhrou za sebou vyrovnala rekord Premier League

18:29aktualizováno  20:29
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea porazili v 19. kole anglické ligy doma Stoke 4:2 a třináctou výhrou za sebou vyrovnali rekordní vítěznou sérii v jedné sezoně Premier League, kterou vytvořil Arsenal v ročníku 2001/02. "Kanonýři" poté přidali ještě jednu výhru, takže Chelsea k vyrovnání absolutního rekordu potřebuje příště uspět na půdě Tottenhamu.

Diego Costa z Chelsea slaví gól foto: Reuters

Chelsea nadále vede ligu o šest bodů před druhým Liverpoolem, který ve šlágru porazil třetí Manchester City 1:0. Druhý tým z Manchesteru, United, se na vítězství hodně nadřel a nováčka Middlesbrough udolal 2:1 až díky dvěma slepeným gólům v 85. a 86. minutě.

Chelsea poslal do vedení Cahill, který se ve 34. minutě prosadil hlavou po rohu. Hned po pauze ale zmrazil vyprodaný Stamford Bridge Martins Indi, který z první střely hostů na branku nejrychlejší trefou ligové sezony v druhých poločasech srovnal. Chelsea inkasovala po 451 minutách.

Diego Costa z Chelsea slaví gól.
Kouč Manchesteru United Jose Mourinho.

Náskok vrátil domácím v 57. minutě Willian, ale za dalších sedm minut se z druhé střely hostů mezi tyče prosadil Crouch, který v Premier League skóroval po 18 měsících. Hned za minutu Londýňané znovu vedli, když dal z úhlu svůj druhý gól Brazilec Willian. Přihrál mu Fábreagas, jenž jako čtvrtý v historii anglické ligy dosáhl na 100 asistencí. Triumf Chelsea zpečetil pět minut před koncem důrazný Costa.

„Vyhrát 16 z 19 kol je neuvěřitelné a bude velmi obtížné něco takového zopakovat. Začali jsme sezonu jako outsider, ale teď je na nás upřena hlavní pozornost,“ řekl trenér Chelsea Antonio Conte.

19. kolo anglické fotbalové ligy

Burnley - Sunderland 4:1 (31., 51. a 53. Gray, 67. Barnes z pen. - 71. Defoe), Chelsea - Stoke 4:2 (57. a 65. Willian, 34. Cahill, 85. Costa - 46. Martins Indi, 64. Crouch), Leicester - West Ham 1:0 (21. Slimaní), Swansea - Bournemouth 0:3 (25. Afobe, 45.+1 Fraser, 88. King), Manchester United - Middlesbrough 2:1 (85. Martial, 86. Pogba - 67. Leadbitter), Southampton - West Bromwich 1:2 (41. Long - 43. Phillips, 50. Robson-Kanu), Liverpool - Manchester City 1:0 (8. Wijnaldum).

Liverpool potvrdil, že se mu na Manchester City daří a v lize ho porazil počtvrté za sebou. Šlágr rozhodl už v osmé minutě po Lallanově centru prudkou hlavičkou Wijnaldum. Manchester City byl sice aktivnější, ale do šancí se příliš nedostával. Liverpool si tak připsal čtvrtou výhru po sobě a vzdálil se dnešnímu soupeři na čtyři body.

Manchester United měl proti Middlesbrough od začátku výrazně navrch, jenže dlouho doplácel na zahazování šancí. V prvním poločase hosty dvakrát zachránila branková konstrukce a sudí navíc zřejmě chybně neuznal gól Ibrahimovicovi pro vysokou nohu.

Outsider v polovině druhé půle ze své první střely mezi tyče udeřil. Brankáře De Geu propálil Leadbitter. Manchester z prvních 30 ran neuspěl, pak však dvěma rychlými brankami přece jen otočil stav. V 85. minutě srovnal Martial a za minutu rozjásal Old Trafford znovu hlavičkující Pogba. United vyhráli v lize popáté za sebou a jejich kouč José Mourinho jako šestý trenér zaznamenal 150. vítězství v Premier League.

Hlavní hvězdou dne se stal útočník Andre Gray, který si jako první hráč Burnley v Premier League připsal hattrick. Jeho celek díky tomu porazil Sunderland 4:1. Po třech zápasech zvítězil obhájce titulu Leicester, po triumfu 1:0 nad West Hamem ale stále zůstává v druhé polovině tabulky.