Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Modrič je nyní v Chorvatsku za hrdinu, hrozí mu však pětileté vězení

Sport

  6:00
záhřeb - Skvělá aktuální forma Luky Modriče chorvatské fanoušky udivuje, hráč totiž od letošního března čelí hrozbě vězení. Za křivé svědectví může u soudu v Osijeku dostat až pětiletý trest odnětí svobody.

Luka Modrič si užívá příjemné momenty s dětmi. Idylické období však může přestat. foto: ČTK/AP

Foldyna se pustil do komentátora Bosáka. ‚Je to český Krhounek. I Trump Putinovi poděkoval‘

Luka Modrič patří k nejlepším fotbalistům současnosti. V dresu Realu Madrid potřetí v řadě vyhrál Ligu mistrů, své Chorvatsko jako kapitán dovedl až do finále mistrovství světa, což je historický úspěch čtyřmilionové země. 

K tomu byl novináři zvolen nejlepším mužem šampionátu a získal Zlatý míč.

Prezidentka země Kolinda Grabarová Kitarovičová mu řekla, že jeho i spoluhráče přes finálovou prohru s Francií bere jako mistry světa, protože nikdo před nimi národ víc nestmelil. 

V pondělí pak řídil oslavy v Záhřebu, s fanoušky zpíval chorály a držel u toho světlice.

Oslavy řídil kapitán Luka Modrič.

Celé Chorvatsko nyní leží dvaatřicetiletému záložníkovi u nohou jako žádnému jinému sportovci a možná vůbec nikomu před ním.

Skvělá aktuální Modričova forma přitom především domácí fanoušky udivuje, hráč totiž od letošního března čelí hrozbě vězení. Za křivé svědectví může u soudu v Osijeku dostat až pětiletý trest odnětí svobody.

Někdejší majitel Dinama Záhřeb Zdravko Mamič je podezřelý z daňových úniků a ze zpronevěry formou fiktivních dohod při přestupech hráčů Dinama do zahraničních klubů. 

Modriče, který v roce 2008 odešel z Dinama do londýnského Tottenhamu, státní zástupce viní z toho, že v případě svého transferu loni v červnu nepravdivě změnil svou výpověď ve prospěch kontroverzního funkcionáře. 

Mamič si podle vyšetřovatelů měl spolu s bratrem Zoranem a dalšími dvěma lidmi přijít na více než 15 milionů eur a daňový úřad ošidit o 1,5 milionu eur.

Chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarovič utěšuje po finále MS Luku...
Ve finále šampionátu v Rusku porazili Chorvatsko 4:2 a navázali tak na titul z...

Modričovi hrozí trest vrozpětí šesti měsíců až pěti let za mřížemi.

„Věříme, že v tomto procesu prokáže svou nevinu a nepodloženost obvinění,“ zastal se Modriče už dříve předseda chorvatského svazu Davor Šuker, bývalý útočník a nejlepší střelec mistrovství světa v roce 1998.

Zároveň vyvstává otázka, jak může soudce v Osijeku ovlivnit aktuální dění v zemi, všeobecnou radost z historického úspěchu a klanění se právě obviněnému národnímu hrdinovi Modričovi. 

Tomu Modričovi, který mimo jiné při oslavách vytáhl na pódium malého fanouška, ať si užívá s hráči, a jenž v ekonomicky nelehkém období zase vrátil Chorvatům hrdost.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat