Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevinen. Podle asociace se Mourinho vůči doktorce sexisticky nechoval

Sport

  19:23
PRAHA - José Mourinho má v posledních týdnech samé problémy. Trenérovi londýnské Chelsea, která prožívá těžké období, se teď však může aspoň trochu ulevit. Anglická fotbalová asociace jej nebude trestat za výstup proti tehdejší týmové doktorce, Evě Carneirové.

José Mourinho, trenér Chelsea (druhý zprava) se dohaduje s týmovou lékařkou Evou Carneirovou. foto: Reuters

Incident se odehrál v úvodním kole Premier League. Chelsea dohrávala proti Swansea bez vyloučeného brankáře Courtoise, v nastaveném čase se navíc zranil Eden Hazard. Carneirová za ním vyběhla na hřiště a posléze jej ošetřovala v zámezí.

To naštvalo Mourinha, který na doktorku při návratu na lavičku křičel a údajně při tom měl použít hrubé a sexistické výrazy. Carneirová následně skončila u prvního týmu a když byla vyzvána k návratu, odmítla.

Celou záležitostí se začala zabývat anglická fotbalová asociace FA, která prošetřovala, zda byly Mourinhovy nadávky diskriminačního rázu. Po téměř dvou měsících vynesla ortel, který trenéra Chelsea obvinění zbavil.

Mourinhova Chelsea má však i tak starostí nad hlavu. Obhájce anglického titulu začal sezonu špatně, z úvodních sedmi zápasů vyhrál jen dva a v tabulce je až na čtrnáctém místě.

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat