3. prosince 2008 16:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mourinho: Ronaldo si Zlatý míč nezaslouží

Usmívající se kouč Interu Milán José Mourinho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usmívající se kouč Interu Milán José Mourinho. | foto: ČTK

MILÁN Hvězdný kouč Interu Milán o sobě dal slyšet - podle něj si Cristiano Ronaldo Zlatý míč France Football nezaslouží. Ovšem, také nyní, s ním nelze nesouhlasit. Prostořeký Portugalec jen nahlas řekl to, co si myslí hodně další odborníků i fanoušků.

"Byl bych radši, kdyby Zlatý míč získal jeden z mých zahraničních hráčů v Interu," řekl Mourinho v rozhovoru pro televizní stanici Sky Italia a dodal, že pro Ronalda bude těžko hledat slova chvály.

Mourinho mohl mít na mysli třeba Zlatana Ibrahimovice. Během sezony totiž šéf Interu Massimo Moratti prohlásil, že švédský reprezentant by si Zlatý míč zasloužil.

Nutno podotknout - nejen Zlatan mohl v uplynulém roce konkurovat Cristianovi Ronaldovi. Kdo dál - především tři jména - Lionel Messi, Fernando Torres a Steven Gerrard. Ono, celkově výsledek ankety vzbudil vášně a diskuze o spravedlivosti. Posuďte sami - hvězda Bayernu Mnichov, nejlepší hráč německé Bundesligy a tahoun Francie, skončil až na 16. místě.

Anketa

Myslíte si, že Zlatý míč získal Cristiano Ronaldo oprávněně?

Ano, měl nejlepší sezónu. 90
Ne, myslím, že jsou lepší fotbalisté (např. Messi, Gerrard, Torres), kteří jsou i většími profesionály. 141
Celá ta anketa mi přijde jako fraška, občas nechápu za co přesně je hráč oceněn. 91


Naopak Andrej Aršavin, další kontroverzní hráč, který rozhodně nepůsobí jako příklad fotbalisty - profesionála, se díky povedeným 3 zápasům na EURO 2008 dostal až na 6.místo.

Zmíněný Steven Gerrard, možná nejkomplexnější fotbalista současnosti, se umístil v anketě jako desátý. Zvláštních rozhodnutí je v anketě více.

Přesto přejme Cristianovi Ronaldovi jeho vytouženou trofej a spolu s tím i to, že s jejím ziskem konečně dospěje a začne se na trávnících i mimo ně chovat tak, jak by si osobnost jeho formátu měla. Tak, aby až například jednou tuto trofej opět získá ani Mourinho ani další nemohli oprávněně pochybovat o správnosti jeho volby.

Antonín Vavrda a ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT KLIENTSKÉ PODPORY S ANGLIČTINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz