MS ve fotbale 2018: Rusko - Egypt 3:1

Sledujte živě

19:47
Příjemný večer, vítáme vás u další reportáže z MS ve fotbale. Od 20:00 proti sobě hrají tým Ruska a Egypta.
19:49
Největší otazník visel nad tím, jestli se v dresu Egypta představí hvězdný útočník Mohamed Salah. Odpověď je ano. Snajpr Liverpoolu je už na hrací ploše a rozcvičuje se, jeho nominaci potvrdil i egyptský tým před utkáním.
19:51
19.června 2018 v 19:11, příspěvek archivován: 19.června 2018 v 19:51

Egypt have confirmed that Mo Salah will start tonight against Russia. #SSN https://t.co/ZnzzMpcGGt

19:52
Rusové na úvod domácího MS deklasovali k potěše svého prezidenta Vladimira Putina Saúdskou Arábii 5:0, Egypťané naopak prohráli s Uruguayí 0:1 až po brance z 89. minuty. Jak logicky vyplývá, utkání Rusko vs. Egypt je prvním utkáním druhých kol základních skupin.
19:57
Sestavy: Rusko: Akinfejev (C) – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Žirkov – Zobnin, Gazinskij – Samedov, Golovin, Čeryšev – Dzjuba. Egypt: Šanáví – Abdal Šáfí, Hegází, Gabr, Fasí (C) – Alnaní, Hamad – Trézéguet, Saíd, M. Salah – Muhsín. Rozhodčí: Enrique Cáceres – Enrique Cáceres, Eduardo Cardozo (všichni Paraguay)
1.
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání bylo zahájeno. Egypťané hned hledají možnost rozjet útočnou akci přes Salaha.
4.
Míč drží zatím víc na svých nohách Egypťané, však jsou to taky oni, kdo musí něco vymýšlet. Rusové budou vyčkávat a čekat na protiútoky.
5.
A jeden z protiútoků hned předvedli, Zobninova střela ale byla zablokována a končí hodně mimo branku.
6.
Vykřičník 30 x 18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Golovin využil chybičku v egyptské obraně a málem otevřel skóre zápasu. Jeho střela šla pár desítek centimetrů mimo.
8.
Vlajka Ruska 30x18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samedovova standardka a následně roh, nic z toho ale nebylo. Teď jsou Rusové hodně aktivní a přebrali otěže zápasu.
11.
Poprvé se o útočný výpad pokoušel Salah, ruští středopolaři jej ale k ničemu nepustili.
13.
Největší událostí večerního zápasu je návrat krále střelců Mo Salaha.
19.června 2018 v 18:26, příspěvek archivován: 19.června 2018 v 20:13

Mo Salah starts The Egyptian King has arrived at the #WorldCup https://t.co/xSztYb6QfN

14.
Velmi pěkná a přímočará akce Egypta, africký celek ale bude mít jen roh.
16.
Krásný pokus na zadní tyč Trézégueta, jehož jméno napovídá, že by měl být střelcem. Ruský brankář Akinfejev ale tušil, že míč půjde vedle, tak se ani nesnažil zasahovat. Zas o tolik vedle to ale nakonec nebylo.
19.
Vlajka Ruska 30x18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrdina utkání se Saúdskou Arábií Čeryšev to zkoušel svou slabší pravou nohou z dálky, střela ale měla zajímavé parametry a domácí fanoušci bouří. Pěkný moment po standardce Ruska.
24.
Vlajka Ruska 30x18 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gazinskému rána ani trochu nesedla, míč skončil na tribuně za Šanávího brankou. Autor se spoluhráčům omlouvá.
26.
Salah je zatím téměř neviditelný, je to ale způsobeno hlavně skvělým zdvojením ruských obránců. Bude to dnes mít těžké.
Mo Salah v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
28.
Hraje se nahoru dolů, více ze hry mají zatím Rusové, Faraóni jsou ale zatím v obraně stabilní.
34.
Stále čekáme na větší šanci, gólovkou nemůžeme nazvat ani útočnou akci Egypťanů, která neúspěšně hledala Salaha před bránou.
36.
Muhsín ve výskoku zboural Fernandéze a hlavičkoval směrem k bráně, byl však nepřesný.
Branky: 47 vlastní (Fatí), 59. Čeryšev, 62. Dzjuba - 73. Salah (pen.). Rozhodčí: Enrique Cáceres – Enrique Cáceres, Eduardo Cardozo (všichni Paraguay)
Rusko: Akinfejev (C) – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Žirkov – Zobnin, Gazinskij – Samedov, Golovin, Čeryšev – Dzjuba.
Egypt: Šanáví – Abdal Šáfí, Hegází, Gabr, Fasí (C) – Alnaní, Hamad – Trézéguet, Saíd, M. Salah – Muhsín.