Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mistr světa Mustafi odmítl na tiskovce pózovat s lahví piva. Kvůli víře

Sport

  16:19aktualizováno  17:36
Co je víc, dodržovat sponzorské povinnosti zaměstnavatele, nebo poslechnout své náboženské cítění? Německý fotbalista albánského původu Shkodran Mustafi byl s touto otázkou konfrontován na tiskové konferenci, kde byla před něj položena láhev piva. Jak je známo, muslimové většinou alkohol odmítají, a tak Mustafi láhev odsunul pryč.

Shkodran Mustafi na tiskové konferenci s lahví piva. foto: Lidovky.cz

To se ale nelíbilo jednomu z činovníků Valencie, klubu, za nějž obránce Mustafi hraje. Naklonil se k fotbalistovi a vysvětloval mu, že Estrella je jeden z hlavních sponzorů týmu a pivo na záběrech z konference vidět být musí. „Já tady to pivo nechci,“ bránil se propagaci pro muslimy nevhodného nápoje Mustafi.

Událost vyvolala živou diskusi na sociálních sítích. Měl by se sportovec podřídit klubovým povinnostem, i když mohou být útokem na jeho náboženskou svobodu? Nebo by se měl zachovat jako profesionál a tuto oběť přijmout?

Mistr světa z roku 2014 Mustafi se nakonec svým sponzorským povinnostem přes zjevnou nechuť podvolil a láhev s pivem před sebou nechal, celou situaci ale přijal s trpkým úsměvem a před přihlížejícími novináři rozpačitě krčil rameny.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!