Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Bazalech hledají cestu z krize. Jméno trenéra zůstává neznámé

Sport

  15:57
OSTRAVA - Fotbalisté Ostravy jsou den po odvolání Miroslava Koubka stále bez trenéra. Klub usiluje o příchod slovenského kouče Karola Marka, ale vzhledem k jeho smluvním povinnostem v Banské Bystrici připadají v úvahu také další varianty.

Fotbalisté Baníku Ostrava: Martin Lukeš (vlevo), Fernando Neves (vpravo) a Tomáš Frejlach (uprostřed) foto: ČTK

Hráči čtrnáctého týmu prvoligové tabulky měli dnes volno, kdo povede středeční trénink, není nadále jasné. "Není nic nového, probíhají jednání s případnými kandidáty. Konkrétní být z pochopitelných důvodů nemůžu," řekl mluvčí Baníku Igor Bruzl.

Čtěte také

Podle zpráv z ostravských kuloárů jsou nejreálnější dvě varianty. Majitel Baníku Tomáš Petera se buď hned dohodne s šéfem banskobystrického klubu na uvolnění Karola Marka, anebo bývalý kouč Příbrami a Jihlavy na Bazaly přijde až v zimní přestávce a do té doby mužstvo povede trenérský tým poskládaný z vlastních zdrojů. Šéfoval by mu zřejmě generální manažer Verner Lička.

Jiná jména podle všeho ve hře nejsou. "Žádná jména komentovat nebudeme. Zatím pořád platí to, že o obsazení trenérského postu bychom chtěli mít jasno ve středu," uvedl Bruzl.

Baník se po dvou porážkách s Českými Budějovicemi a Jabloncem znovu propadl ke dnu tabulky a jen o skóre není poslední. V neděli ho v Teplicích čeká důležitý souboj s patnáctým Ústím nad Labem.

Autor: