4. června 2008 9:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Na Euru půjde ego stranou

Martin Fenin uniká protihráčum z Duisburgu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Fenin uniká protihráčum z Duisburgu. | foto: ČTK

SEEFELD Před rokem prožil úspěšné tažení fotbalové reprezentace do 20 let na mistrovství světa v Kanadě, ale už brzy má všechny zážitky útočníka Martina Fenina přebít seniorské Euro.

 "Atmosféra je úplně jiná než u dvacítky. Čeká nás vlastně jeden z největších turnajů, jaké si fotbalista může zahrát. Bude to o hodně větší,“ tuší Fenin. Benjamínek týmu sní o tom, že Švýcarsku, Portugalsku nebo Turecku vstřelí svůj první gól v národním dresu. Má to ovšem jeden háček – nejprve se musí dostat na hřiště.

V poslledních dvou přípravných zápasech s Litvou a Skotskem byl totiž jediným hráčem v poli, kterému se to ani jednou nepodařilo.  "Chtěl jsem se ukázat před domácími fanoušky, ale mnohem důležitější pro mě bylo, abych se dostal na Euro. Byly to jen přáteláky, ty oželím,“ tvrdí.

Jako střídající hráč může vytvořit údernou útočnou dvojici s Janem Kollerem, jenže trenér Karel Brückner počítá s hrou na jednoho útočníka. V ní zatím moc místa pro Fenina není. I proto v přípravě zůstal jen na lavičce.  Je jedním z nejtalentovanějších fotbalistů v Brücknerově týmu, ale jeho chvíle má teprve přijít. 

 Mladý střelec je rozhodnutý užít si úvodní zápas šampionátu se Švýcarskem, i kdyby se na hřiště vůbec nedostal. "Bude to výjimečný zážitek, sami ještě ani netušíme, jak přesně bude vypadat zahajovací ceremoniál. Bude to určitě největší zápas, jaký jsem zatím zažil,“ je jasné Feninovi.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz