Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Na Liverpool!' Do Anglie se chystá invaze fanoušků Sparty

Sport

  13:11
PRAHA - Sparťanští fotbalisté budou mít v utkáních Evropské ligy proti Liverpoolu vydatnou podporu nejen na domácím stadionu, ale také v aréně soupeře. Český mistr dostane od anglického klubu k dispozici 2400 vstupenek a dá se očekávat, že budou bezezbytku vyprodány. Organizovaně zamíří do Liverpoolu sedm leteckých speciálů a desítky autobusových zájezdů, další fanoušci pocestují na vlastní pěst.

Klid před bouří. Na stadionu se fanoušci Sparty ještě věnovali fandění, s výtržnostmi počkali až do královehradecké MHD foto: Mlejnková AlexandraČTK

Severoanglický přístav zažije invazi českých fanoušků, kterou zde pamatují naposledy před dvěma zápasy Eura 1996 s Itálií a Ruskem. Sparta totiž využije všech volných míst v sektoru, která bude mít k dispozici. "Pět procent kapacity stadionu vstupenek si soupeři obvykle poskytují na základě reglementu," řekl mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Obvykle Sparta pětiprocentní kvótu nevyužívá, dokonce ani v arénách, které jsou mnohem blíže Praze. Jenže postup do jarní fáze Evropské ligy a navíc jméno slavného soupeře vyprovokovaly fanoušky k nebývalé aktivitě. Občanské sdružení "Dvanáctým hráčem jsme my" dokonce vypraví vlastní letadlo, dalších šest letů spoluorganizuje klub a ve všech případech už je vyprodáno.

Fanoušci Liverpoolu

"Tři letadla zaplnila cestovní kancelář Exim Tours, další tři jsou přímo klubová," uvedl Kasík. V nich bude vedení klubu, hráči s realizačním týmem, obchodní partneři a novináři. Fanoušci cestující s organizovanými zájezdy budou mít vesměs vstupenky zajištěny, další se začnou prodávat ve chvíli, až budou do Prahy doručeny fyzicky z Anglie. "Předpokládáme, že to bude začátkem února," odhadl Kasík.

Předprodej na domácí zápas začne pro majitele permanentek příští pondělí. Dál platí fanouškovská výzva, aby si diváci obou utkání nechali dorůst na obě utkání kníry jako připomenutí ozdoby, kterou použili hráči v posledním duelu proti CSKA Moskva Fotbalisté měsíc před prvním vzájemným zápasem (17. února na Letné) zahájí v tomto týdnu herní přípravu.

Ve středu odletí do Spojených arabských emirátů na turnaj Dubai Football Cup, kterého se vedle českého mužstva zúčastní také vítěz Íránského poháru Persepolis FC, Zenit Petrohrad, Žilina, Šachtar Doněck a Al Hilál, mistr Saúdské Arábie. Sparta začne ve čtvrtek 20. ledna zápasem proti Persepolis (16:00 SEČ), pak nastoupí v sobotu 22. ledna (16:00) proti Zenitu Petrohrad. Ve středu 26. ledna se uskuteční zápasy o konečná umístění.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat