2. července 2018 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Na MS zanechal dobrý dojem. Po návratu však srazil autem chodce, který zemřel

Marocký fotbalista Amine Harit si prochází zlými chvílemi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marocký fotbalista Amine Harit si prochází zlými chvílemi. | foto: Reuters

Marrákeš Letošní sezona se Amine Haritovi obzvlášť povedla. V Bundeslize byl vyhlášen nejlepším mladíkem sezony, na šampionátu se v dresu Maroka předvedl v dobrém světle, a kdyby měl jeho tým víc štěstí, probojoval by se do osmifinále. Po návratu domů srazil autem osmadvacetiletého chodce, který na následky zranění zemřel.

Jednadvacetiletý záložník, který se narodil ve Francii, jel v Marákeši autem se svým čtrnáctiletým bratrem. Do cesty jeho autu skočil již zmíněný mladík, který následkům zranění v nemocnici podlehl.

„Sportovní ředitel Christian Heidel se v sobotu spojil s Haritem, který je stále v šoku. Po výslechu ho pustili z policejní stanice, momentálně je s rodinou v Maroku. Amine i všichni v FC Schalke 04 vyjadřují pozůstalým upřímnou soustrast,“ stojí v prohlášení německého klubu.

Zklamání marockých fotbalistů.
Zklamání Hakima Zijecha.

Jiné zdroje však mluví o tom, že jeho mercedes se zapojil do honičky po městě. Ty další dokonce tvrdí, že auto řídil Amineho mladší bratr.

larJaroslav Šindelář

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz