23. listopadu 2011 13:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Na polských dresech chyběl státní znak dva zápasy

Polsko (reprezentant Polska vpravo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polsko (reprezentant Polska vpravo) | foto: Reuters

VARŠAVA Na dresy polské fotbalové reprezentace se vrací tradiční státní znak s orlicí. Vedení svazu o tom rozhodlo po protestech fanoušků i prezidenta republiky Bronislawa Komorowského.

Polsko před dvěma týdny představilo nové dresy, na nichž státní znak nahradilo logo svazu. Národní tým v nich odehrál dva přípravné zápasy s Itálií (0:2) a Maďarskem (2:1), v obou však příznivci proti změně protestovali a nelibost dal najevo i Komorowski.

PSALI JSME:

Vedení svazu se nejprve odvolávalo na smlouvu o marketingových právech s firmou Nike před mistrovstvím Evropy 2012, které budou Poláci hostit s Ukrajinou. Nakonec se však rozhodlo státní znak na dresy vrátit. "Udělali jsme chybu, národní znak měl na dresech zůstat. Omlouváme se za celý humbuk, který kolem toho vznikl," citoval server sport.pl šéfa svazu Grzegorze Lata.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.