Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na svazu obvykle mívají dobrý odhad. Letos vezou originál trofeje na Spartu

Sport

  11:46
PRAHA - Originál poháru a předseda Ivan Hašek na Letné, dvě repliky v Příbrami a Jablonci. Tak vypadá logistický plán fotbalového svazu na dnešní večer. "Jsme připraveni na oslavy titulu na všech třech stadionech," potvrzuje šéf ligy Ivo Lubas.

V roce 2009 se radovali s pohárem pro mistra ligy fotbalisté Slavie. foto: ČTK

Svazový činovník už zažil, že v posledním ligovém kole putoval pohár pro vítěze na dva stadiony. Ale rovnou na tři? Nic takového se v samostatné éře českého fotbalu ještě nestalo. "I to svědčí o tom, jak je letos liga vyrovnaná," říká Lubas.

Plán je přesto jednoduchý: na stadionu Sparty bude čekat předseda Hašek a místopředseda za Čechy Jindřich Rajch. Letenští jsou totiž titulu nejblíž, určitou roli navíc zřejmě sehrála i Haškova sparťanská minulost.

Ivan Hašek a Šmicer junior. V pozadí Lokvenc.

Do Příbrami, kde hraje Ostrava, pak vyrazí druhý místopředseda Dalibor Kučera a místopředseda za ligu Miroslav Kříž. Logicky nejméně naopak na svazu věří třetímu Jablonci. Tomu by totiž případně pohár předával "pouze" generální sekretář Rudolf Řepka.

Pravdou je, že se svaz za posledních šestnáct let ani jednou nemýlil. Jako tipér ligového rozuzlení funguje spolehlivě. Tradice málem padla jen jednou. V roce 2002 měl předseda svazu korunovat Liberec v pražském Ďolíčku, jenže tehdy Severočeši nečekaně prohráli.

Rudolf Řepka, generální sekretář ČMFS.

Žižkov, který jim mohl titul vyfouknout, navíc na Strahově hrál se Slavií nerozhodně... "Šel jsem už do auta pro repliku poháru, když v tom jsem slyšel, jak Slavia dala gól. Tak jsem ho tam zase nechal," vzpomíná tehdejší mluvčí svazu Jaroslav Kolář.

Slavii tehdy pět minut před koncem zařídil vítězství Kuka. Liberečtí si mohli zhluboka oddechnout a s nimi i vedení svazu. Jejich odhad zase vyšel.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ VE VÝROBĚ (40-50.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Mohlo by vás zajímat