Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Naděje pro fotbalové kluby. Do karantény by nemusel celý tým, tvrdí předseda LFA

Martin Třasák a Zdeněk Houštecký na tréninku Slavie foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha - Pokud se první a druhá liga znovu rozběhnou, nebude muset jít podle předsedy Ligové fotbalové asociace Dušana Svobody v případě pozitivního testu na nový typ koronaviru do karantény celý tým. Šéf LFA předběžně počítá, že by sezona skončila 14. července odvetami baráže o nejvyšší soutěž.
  21:03

Do fotbalu přišla velká změna. Kluby dočasně mohou střídat během zápasu až pětkrát

„Forma karanténních opatření se ještě upřesňuje, ale nepůjde o plošnou karanténu celých týmů,“ řekl Svoboda v rozhovoru pro sport.cz na dotaz, co se stane, pokud by se v některém z týmů objevil pozitivní případ nemoci covid-19.

Epidemiolog Rastislav Maďar, který je koordinátorem ministerské skupiny pro uvolňování přijatých opatření, přitom ve čtvrtek upozornil, že by karanténa hrozila celému týmu a že k fotbalistům bude přistupováno stejně jako k ostatním občanům.

Srdjan Plavšič přichází na první společný trénink prvoligového fotbalového...
Guélor Kanga na prvním společném tréninku prvoligového fotbalového klubu AC...

Svoboda potvrdil, že se před případným znovuzahájením soutěží uskuteční plošné testování všech hráčů a členů realizačních týmů. „Kdy a v jaké frekvenci, ještě není stanoveno. Plošné testování bude hradit LFA,“ prohlásil Svoboda.

LFA by chtěla obnovit nejvyšší soutěž od 25. května a kluby o tom budou v úterý rozhodovat na ligovém grémiu. Musejí schválit, že se sezona prodlouží přes 30. červen, kdy běžně končí ročník. První i druhá liga budou rozhodovat zvlášť, v každé komoře je tedy potřeba nadpoloviční počet devíti hlasů.

„Víme, že se nám nepodaří soutěžní ročník dokončit do konce června. Klubům v úterý předkládáme k odsouhlasení prodloužení sezony 2019/20 do konce července s tím, že 14. července by se odehrály odvety baráže a ideálně by tak skončil soutěžní ročník. O titulu by se rozhodlo pátým kolem nadstavby 8. července,“ uvedl Svoboda.

Pokud by se liga nakonec přece jen kvůli rozhodnutí vlády nedohrála, řídili by se funkcionáři soutěžním řádem. „V případě ligy by se nevyhlašoval mistr ani by nikdo nesestupoval. Ohledně pozic do evropských pohárů bychom postupovali dle doporučení UEFA,“ řekl Svoboda.

Ligových zápasů se bude moci zúčastnit 130 lidí - vedle hráčů a realizačních týmů ještě především pořadatelé, podavači míčů a zástupci médií. „Vzhledem k tomu, že dochází postupně k rozvolňování vládou stanovených opatření a existuje již varianta, že od 25. května budou povoleny akce s účastí až 500 osob, tak v tomto ohledu velké komplikace nečekáme,“ doplnil Svoboda.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Účetní s možností home office

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Moravskoslezský kraj

Mohlo by vás zajímat