24. srpna 2010 20:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Náladu máme dobrou, hlásil gólman Sparty Blažek v Žilině

Sparťanský brankář Jaromír Blažek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparťanský brankář Jaromír Blažek. | foto: ČTK

ŽILINA (OD ZPRAVODAJE LN) Aféry související v poslední době se Spartou jsou jen výmysly médií. Brankář Jaromír Blažek před odvetou play off Ligy mistrů ubezpečoval novináře, že se tým z Letné ještě může pokusit vybojovat postup do Ligy mistrů. "Šance tu určitě je. Nevím, jak to celé dopadne, ale my jsme odhodlaní udělat maximum," řekl na tiskové konferenci v Žilině.

Nastoupí před vámi nově složená stoperská dvojice. Jak to ztíží vaší komunikaci s obranou?
Každý zásah se vždy nějak projeví. Pravděpodobně to bude složitější, ale může se stát cokoliv. Třeba to kluci odehrají fantasticky a nebude co řešit. Já se ale těším na každý zápas, ať už přede mnou hraje kdokoliv.

Může být rozhodujícím momentem odvety, komu se podaří dát první gól?
Kéž by to tak bylo. Pokud se to povede nám, bylo by to hodně zajímavé. Naším přáním je dát gól a pak se děj vůle boží. Pokud ho vstřelí Žilina, tak to bude pro nás komplikace.

ON-LINE

DUEL ŽILINA - SPARTA SLEDUJEME V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI VE STŘEDU 25.8. OD 20:45 HODIN!

Jak týmu prospělo, že se na Slovensku připravoval už od neděle?
Určitě nám to pomohlo, soustředili jsme se jen sami na sebe a oprostili se od věcí, které momentálně kolují v Česku..

Řešili jste během soustředění, jak zlepšit hru Sparty?
Na pivo jsme zajít nemohli, většinu času jsme tedy strávili na hotelu. Pokud tam zrovna nespíme, bavíme se spolu skoro pořád.

V souvislosti se Spartou se probírá i řada nefotbalových záležitostí. Podepisuje se to na atmosféře v kabině?
Všechno, co se odehrává v českých médiích, je vymyšlené a neodpovídá našemu skutečnému stavu. O nás všech, kdo jsme připravení k zápasu se dá říct, že máme dobrou náladu, nikdo se s nikým nehádá a nikdo na nikoho nekřičí.