25. září 2008 14:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Naše palebná síla nestojí jen na Necidovi

Necid právě podruhé překonal jabloneckého brankáře Špita. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Necid právě podruhé překonal jabloneckého brankáře Špita. | foto: ČTK

PRAHA Tak první tři body z Letné jsou doma! Pravda, zatím jen z té zlínské, ale pro další si můžeme už za dva týdny dojít i v Praze. A jak v pondělí předvedli naši chlapci na straně jedné a rudé kůže na druhé, nemusel by to být ani tak velký problém.

Potěšující na utkání ve Zlíně je kromě tří krásných gólů, že naše palebná síla nestojí ani zdaleka jen na Necidovi. Zejména Tijani Belaid nám notně zpříjemňuje úvahy o jaru. No, raději potichu - ještě se párkrát trefí a naše bafuňáře zase nikdo neudrží. Proč si taky držet kvalitní hráče, když je můžeme prodat a za utržený peníz "výhodně" nakoupit v tuzemském fotbalovém sekáči, že?

"Skoro třicet minut z devadesáti se váleli po zemi, zdržovali, nechtěli hrát. Nepochopil jsem ten jejich styl hry." To není vzpomínka některého ze slávistů na ostudnou taktiku Rumunů v Poháru UEFA, to jsou slova sparťana Kladrubského po utkání s Teplicemi. Ani nevíš, Jirko, jak ti rozumíme! Ale kopat lidi do hlavy jen proto, že je nechápeš, to fakt nejde. Co u vás dělá ten slavný trenér pro mentály, pardon, chci říct mentální trenér? Že by ho zcela vytížil Řepka?

Vzhledem k takovému rozpoložení jednoho až zamrzí, že Sparta teď míří do Liberce. Nastoupit do čela ligy až po vítězství v derby by bylo efektnější a Slavii by to slušelo víc. Ale nemůžeme mít všechno.

Autor je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.