Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Naštvané hvězdy PSG. Mbappé neunesl střídání, Neymar dostal žlutou kartu za zesměšnění soupeře

Kylian Mbappé v rozepři s trenérem Thomasem Tuchelem po svém střídání. foto: ČTK

Paříž - Fotbalisté Paris Saint-Germain po sobotní výhře nad Montpellier 5:0 zvýšili svůj náskok v čele francouzské Ligue 1 na 13 bodů, největší hvězdy týmu Kylian Mbappé a Neymar ale po utkání příliš šťastné nebyly.
  16:42

Hvězdný Kylian Mbappé vstřelil po nahrávce Neymara v 57. minutě utkání Ligue 1 branku, o to neliběji nesl své střídání v 68. minutě, kdy ho nahradil argentinský útočník Mauricio Icardi.

Jedenadvacetiletý Francouz na videu, které zachytil příznivec PSG, si po svém stažení ze hřiště vyříkával celou situaci s trenérem Thomasem Tuchelem, kterého pak nervozně odstrčil, od svého kustoda navíc naštvaně odmítl týmovou bundu a otráveně si sedl na střídačku.

„Celá situace nevypadá dobře, nejsme ale jediný klub, kde hráči takto reagují. Vysvětlil jsem mu, proč odešel, vždy se rozhoduji ze sportovních důvodů. Tohle je fotbal a ne tenis, hráč musí respektovat rozhodnutí trenéra,“ vrátil se k celé situaci trenér PSG Thomas Tuchel.

Naštvaný byl i Neymar

V podobném duchu provázel zápas i Brazilce Neymara. Ten se pustil po zápase do vášnivé debaty se čtvrtým rozhodčím. Šlo o zákrok Arnauda Souqueta, po kterém byl Neymar dlouho ošetřovaný a levé křídlo Paris Saint-Germain požadovalo za zákrok červenou kartu.

O dost bizarnějším momentem však byla 38. minuta zápasu, kdy Neymar dostal žlutou kartu při pokusu obejít netradiční kličkou dva protihráče. Hlavní rozhodčí Jerome Brisard kvalifikoval úmysl Neymara jako snahu o zesměšnění protihráče.

„Hrál jsem pouze fotbal, nerozumím tomu rozhodnutí. Jak za toto můžu dostat žlutou kartu??“ zlobil se poté na svém instagramovém účtu.

Paris Saint-Germain má v čele Ligue 1 náskok 13 bodů na druhé Marseille a je na nejlepší cestě k zisku devátého titulu.