6. září 2011 22:31, aktualizováno 7. 9 7:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Naštvaný Rosický: Proč se posíláme do hajzlu?

Tomáš Rosický. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický. | foto: ČTK

PRAHA Nevadí mu kritika, ale cítí alergiii vůči vulgárním výtkám. I když proti Ukrajině kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický (30) nenastoupil, stejně po zápase přišel mezi novináře. Hovořil o tom, jak hráči vnímají napjatou atmosféru, která se kolem národního týmu vytvořila.

V jakém vztahu se nachází národní tým? Je nyní semknutější?
Určitě. Vnímáme všechno, co se kolem děje a moc nás to mrzí.

Co nejvíc?
Podívejte se, kam jsme se dostali. Přes noviny se posíláme do hajzlu. Vzkazujeme si, ať někdo drží hubu. To je pro mě něco tak smutnýho... (naráží na spor mezi bývalým reprezentantem Radkem Drulákem a manažerem národního týmu Vladimírem Šmicrem - pozn. red.).

VÍCE O KONFLIKTU

Jak vypadá váš pohled na zápas ve Skotsku?
Nesnažil jsem nasazovat si růžové brýle, nechtěl jsem, abyste nás chválili. Na fotbal existuje spoustu pohledů. Vím, že to nebylo od nás nic parádního, ale já bych mluvil o kompaktním a taktickém výkonu. Po zápase slyšíte o Skotech, že jsou dřeváci a nekopové, ale než utkání začne, dozvíte se, že jejich hráči mají hodnotu miliardy a půl. Nedivím se fanouškům, kteří zápas neviděli, že se s nároďákem těžko můžou ztotožnit. Na nás existuje jen negativní pohled.

Tomáš Rosický.

"Stále je hodně lidí, kteří našemu týmů přejou a fandí. Pro ně budeme bojovat dál."

Zažil jste podobný tlak v Arsenalu?
Nemluvím o kritice jako takové. Neřekl jsem ani slovo po porážce v Norsku. Mužstvo si kritiku zasloužilo. Teď to ale začíná přecházet do fáze, které vůbec nerozumím. Kluci si něco takového nezaslouží a já cítím, že se za ně jako kapitán musím postavit, i když se to možná obrátí proti mě. Ale nikdo jiný to neudělá.

Hodně se řešila penalta ve Skotsku. Jak by se měla hodnotit?
Já nejsem novinář, nechci se vžívat do vaší role. Ale třeba k tomu prvnímu gólu, co jsme ve Skotsku dali... To byla krásná akce a já se akorát dozvěděl, že to byla náhoda, která skončila tím, že míč trefil Plášu do břicha.

Co vás vždy přesvědčí, že má smysl za reprezentaci hrát dál?
Máme tady dobrou partu a pořád mě baví hrát za Česko a nosit český znak na prsou.

Neuvažoval jste, že byste z reprezentace odešel?
Ten den jednou přijde tak jako tak. Taky už mám svůj věk.

Co byste vzkázal fanouškům?
Necítím to jako Proti všem 2 od Jiráska. Stále je hodně lidí, kteří našemu týmů přejou a fandí.  Pro ně budeme bojovat dál.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz