Úterý 22. září 2020svátek má Darina 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Natland chce Slavii pomoci, běsnění fandů jej neodradilo

Nepokoje na hřišti v Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepokoje na hřišti v Edenu. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Zájem společnosti Natland pomoci zadlužené fotbalové Slavii trvá i po čtvrtečních dramatických událostech kolem pražského klubu. Firmu podle tiskového mluvčího Rostislava Starého nijak neodradily výtržnosti fanoušků, které způsobily nedohrání pohárového duelu s Olomoucí, ani neudělení profesionální licence pro příští ligový ročník.

"Fanoušci tím jednáním nejvíce poškodili Slavii, ale na našem úmyslu se vůbec nic nemění. My budeme dále postupovat podle plánu, máme vážný zájem Slavii pomoci," řekl Starý. Incident se stal v poločase čtvrtečního utkání, kdy se slávističtí fanoušci podruhé shromáždili na hřišti a dožadovali se informací o tom, kdo vlastní klub a jaká bude jeho další budoucnost.

DÁLE K TÉMATU

Zatímco při první akci před začátkem duelu se nakonec po necelé půlhodině vrátili zpět do hlediště, v přestávce jejich protest po krátkém proslovu generálního ředitele klubu Miroslava Platila vygradoval do násilostí a pokusu zaútočit na slávistický management. Pořádek sjednala až policie.

Natland prý od zájmu vstoupit do Slavie neodradí to, že licenční komise ČMFS neudělila pražskému celku licenci pro příští ročník profesionálních soutěží. "Byla to jedna z variant, se kterou jsme počítali, složitá jednání probíhala příliš krátce na to, aby se podařilo všechny požadavky ČMFS objektivně naplnit," uvedl Starý, podle kterého se Slavia pokusí ve spolupráci s Natlandem uspět v odvolacím řízení.

Klub se musí odvolat do sedmi dnů od doručení písemného rozhodnutí licenční komise, licenční tribunál pak musí nejpozději do 31. května definitivně rozhodnout.

Ústí se snaží zvrátit osud a ještě získat profesionální licenci

Fotbalový klub v Ústí nad Labem se odvolá proti rozhodnutí licenční komise, která mu ve čtvrtek neudělila profesionální licenci kvůli nevyhovujícímu stadionu. Řekl to sportovní ředitel klubu Stanislav Pelc. Vedení města by mělo jednat příští týden s předsedou ČMFS Ivanem Haškem a stále prý zkouší sehnat peníze na stavbu požadované jedné tribuny.

"Odvolací lhůtu využijeme a tým nastoupí v neděli proti Příbrami s cílem vyhrát a pokusit se o záchranu v první lize," řekl Stanislav Pelc sportovní manažer Ústí nad Labem. Mezitím rozjíždí zadlužené město poslední pokus jak licenci ještě získat a zabránit sestupu klubu až do třetí ligy. "Budeme se snažit získat peníze, které by umožnily stavbu alespoň té hlavní tribuny. Možných způsobů je několik, ale zatím je nechceme specifikovat," řekl šéf ústecké ČSSD Arno Fišera, který je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na ústeckém magistrátu.

"Z vlastních zdrojů bohužel mnoho nabídnout nemůžeme, kvůli stadionu nejde škrtnout investice do školek nebo do silnic," dodal. Zároveň nepřímo vyzval svaz ke zmírnění podmínek na vybavení stadionu. "Nejsme tak bohatý stát, aby musel mít každý klub luxusní stadion. A města, která se o fotbal často starají, často nejsou v dobré finanční kondici," dodal.

Město je majoritním vlastníkem klubu a vlastní i nevyhovující Městský stadion. Nová tribuna by stála až 117 milionů korun a zvedla by kapacitu na požadované 4000 diváků. Stadion už přitom v uplynulé dekádě jednou rekonstrukcí prošel, ale vedle nového atletického oválu a demolice starých ochozů přinesla jen jednu novou tribunku. Po postupu do první ligy proto hrají fotbalisté Ústí v sousedních Teplicích.

V Ústí je preferovaný hokej, který se rekonstruované arény už dočkal a i v druhé nejvyšší soutěži klub hospodaří s rozpočtem okolo 70 milionů korun, což je proti fotbalovému klubu skoro trojnásobek.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Slavisté mají jednoho nakaženého, na soustředění končí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Slavisté mají jednoho nakaženého, na soustředění končí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Slavisté mají jednoho nakaženého, na soustředění končí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...