Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Natland chce Slavii pomoci, běsnění fandů jej neodradilo

Sport

  12:12
PRAHA - Zájem společnosti Natland pomoci zadlužené fotbalové Slavii trvá i po čtvrtečních dramatických událostech kolem pražského klubu. Firmu podle tiskového mluvčího Rostislava Starého nijak neodradily výtržnosti fanoušků, které způsobily nedohrání pohárového duelu s Olomoucí, ani neudělení profesionální licence pro příští ligový ročník.

Nepokoje na hřišti v Edenu. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

"Fanoušci tím jednáním nejvíce poškodili Slavii, ale na našem úmyslu se vůbec nic nemění. My budeme dále postupovat podle plánu, máme vážný zájem Slavii pomoci," řekl Starý. Incident se stal v poločase čtvrtečního utkání, kdy se slávističtí fanoušci podruhé shromáždili na hřišti a dožadovali se informací o tom, kdo vlastní klub a jaká bude jeho další budoucnost.

DÁLE K TÉMATU

Zatímco při první akci před začátkem duelu se nakonec po necelé půlhodině vrátili zpět do hlediště, v přestávce jejich protest po krátkém proslovu generálního ředitele klubu Miroslava Platila vygradoval do násilostí a pokusu zaútočit na slávistický management. Pořádek sjednala až policie.

Natland prý od zájmu vstoupit do Slavie neodradí to, že licenční komise ČMFS neudělila pražskému celku licenci pro příští ročník profesionálních soutěží. "Byla to jedna z variant, se kterou jsme počítali, složitá jednání probíhala příliš krátce na to, aby se podařilo všechny požadavky ČMFS objektivně naplnit," uvedl Starý, podle kterého se Slavia pokusí ve spolupráci s Natlandem uspět v odvolacím řízení.

Klub se musí odvolat do sedmi dnů od doručení písemného rozhodnutí licenční komise, licenční tribunál pak musí nejpozději do 31. května definitivně rozhodnout.

Ústí se snaží zvrátit osud a ještě získat profesionální licenci

Fotbalový klub v Ústí nad Labem se odvolá proti rozhodnutí licenční komise, která mu ve čtvrtek neudělila profesionální licenci kvůli nevyhovujícímu stadionu. Řekl to sportovní ředitel klubu Stanislav Pelc. Vedení města by mělo jednat příští týden s předsedou ČMFS Ivanem Haškem a stále prý zkouší sehnat peníze na stavbu požadované jedné tribuny.

"Odvolací lhůtu využijeme a tým nastoupí v neděli proti Příbrami s cílem vyhrát a pokusit se o záchranu v první lize," řekl Stanislav Pelc sportovní manažer Ústí nad Labem. Mezitím rozjíždí zadlužené město poslední pokus jak licenci ještě získat a zabránit sestupu klubu až do třetí ligy. "Budeme se snažit získat peníze, které by umožnily stavbu alespoň té hlavní tribuny. Možných způsobů je několik, ale zatím je nechceme specifikovat," řekl šéf ústecké ČSSD Arno Fišera, který je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na ústeckém magistrátu.

"Z vlastních zdrojů bohužel mnoho nabídnout nemůžeme, kvůli stadionu nejde škrtnout investice do školek nebo do silnic," dodal. Zároveň nepřímo vyzval svaz ke zmírnění podmínek na vybavení stadionu. "Nejsme tak bohatý stát, aby musel mít každý klub luxusní stadion. A města, která se o fotbal často starají, často nejsou v dobré finanční kondici," dodal.

Město je majoritním vlastníkem klubu a vlastní i nevyhovující Městský stadion. Nová tribuna by stála až 117 milionů korun a zvedla by kapacitu na požadované 4000 diváků. Stadion už přitom v uplynulé dekádě jednou rekonstrukcí prošel, ale vedle nového atletického oválu a demolice starých ochozů přinesla jen jednu novou tribunku. Po postupu do první ligy proto hrají fotbalisté Ústí v sousedních Teplicích.

V Ústí je preferovaný hokej, který se rekonstruované arény už dočkal a i v druhé nejvyšší soutěži klub hospodaří s rozpočtem okolo 70 milionů korun, což je proti fotbalovému klubu skoro trojnásobek.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...