Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Navštíví Blatter Prahu? Velký šéf na předávání Fotbalisty roku ČR

Sport

  11:51
PRAHA - Předseda Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Sepp Blatter možná v únoru přijede do Prahy, kterou naposledy navštívil před dvěma lety. V jednání účast Blattera na vyhlášení ankety Fotbalista roku, která se uskuteční v pondělí 7. února a kde by se Blatter mohl setkat s jubilantem Josefem Masopustem. Ten na začátku února oslaví 80. narozeniny.

Sepp Blatter. foto: ČTK

Jisté je, že na galavečeru se s Masopustem, nejlepším fotbalistou Evropy z roku 1962, setká věhlasný Portugalec Eusébio, Masopustův přítel a také někdejší velký rival a další držitel Zlatého míče z roku 1965. Přítomnost Blattera by anketě dodala ještě větší lesk. Představitelé ČMFS už Blattera oslovili a nyní čekají na jeho odpověď.

Podle zákulisních informací ale je spíše pravděpodobné, že Blatter do české metropole dorazí. "Ale dokud nedostaneme odpověď, tak se k tomu nijak nebudeme vyjadřovat a nic nemůžeme potvrdit. Zatím je všechno v jednání," řekl tiskový mluvčí ČMFS Jaroslav Kolář.

Blatter se už v Praze objevil několikrát, naposledy v únoru před dvěma lety. Tehdy se setkal i s prezidentem Václavem Klausem.

Autor:

Mohlo by vás zajímat