Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Název Euro 2020 i za rok? UEFA rozpoutala zmatky. ‚Tweet vyšel omylem,‘ vysvětlovala

Sport

  21:02
Nyon - Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že mistrovství Evropy navzdory odložení na příští rok ponese stále název Euro 2020. O několik hodin později vzala UEFA toto tvrzení zpět s tím, že o jménu pro přeložený šampionát ještě není jasno.

Prezident FIFA Gianni Infantino zavítal na volební kongres Evropské fotbalové federace UEFA. foto: ČTK/AP

Bývalý brankář Čech zůstává v Londýně: V Anglii jsou disciplinovaní, není třeba hned vše zakazovat

„I když se bude hrát od 11. června do 11. července 2021, šampionát stále ponese název UEFA EURO 2020,“ uvedla dnes na twitteru UEFA, jež letos chtěla oslavit 60. výročí šampionátu „panevropským“ turnajem ve dvanácti zemích. O několik hodin později ale unie předchozí výrok korigovala: „Omlouváme se za chybu, ale o jménu přeloženého Eura na rok 2021 se zatím nerozhodlo. Předešlý tweet vyšel omylem.“

Mistrovství Evropy nebude.
Ve věku 89 let zemřel bývalý dlouholetý předseda Evropské fotbalové unie Švéd...

UEFA svůj vrcholný turnaj odložila v úterý kvůli pandemii koronaviru na příští rok, kdy se bude hrát v téměř totožném termínu, jako měl být ten letošní (12. června až 12. července). Dala tak možnost dohrát sezonu ligovým soutěžím, jež jsou aktuálně přerušeny.

UEFA potvrdila, že předpokládá, že se ME i za rok uskuteční ve stejných pořadatelských městech, jimiž jsou Mnichov, Řím, Amsterodam, Kodaň, Bilbao, Petrohrad, Bukurešť, Budapešť, Baku, Glasgow, Dublin a Londýn.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!