Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nazval Tvrdíka mágem, který rozhazuje čínské peníze. Za to Limberský zaplatí 20 tisíc korun

Sport

  13:27
PRAHA - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila pokutu 20 tisíc korun plzeňskému Davidu Limberskému za nesportovní chování vůči předsedovi představenstva Slavie Jaroslavu Tvrdíkovi. Bývalý reprezentační obránce během prosincového posledního utkání ligového podzimu v Jablonci zveřejnil na svém instagramovém účtu příspěvek, v němž obvinil šéfa pražského klubu ze zrušení gólu domácích a z utrácení cizích peněz. Druhý den se omluvil.

David Limberský. foto: Ladislav Němec, MAFRA

‚Jen dál rozhazuj čínský money, mistr Twitter.‘ Fanoušci Slavie ženou Limberského před komisi

Jablonec v dohrávce 19. kola se Slavií na začátku druhého poločasu vyrovnal na 1:1, sudí Ondřej Berka nejprve branku uznal, ale po zhlédnutí videozáznamu ji odvolal kvůli faulu domácího Jana Chramosty na gólmana Ondřeje Koláře. To Limberského, jehož tým bojuje s Pražany o titul, naštvalo.

Tvrdíka nazval mágem, obvinil z toho, že zrušil regulérní gól, že rozhazuje čínské peníze a nevynechal ani kritiku jeho dřívějšího působení v ČSA. Příspěvek později smazal a druhý den se omluvil, ale trestu neunikl.

Disciplinárka projednala případ „per rollam“ a došla k tomu, že Limberský se dopustil pohoršujícího, urážlivého nebo ponižujícího chování. „Po dlouhých debatách v komisi jsme se shodli, že tím byla naplněna skutková podstata paragrafu 44 Disciplinárního řádu. Účastník nejvyšší soutěže by se měl chovat profesionálně a k tomu patří i úroveň vystupování na sociálních sítích. V případě hráče Limberského došlo k urážlivému výroku na adresu představitele jiného klubu v souvislosti s prvoligovým utkáním,“ uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček.

Limberskému hrozila pokuta až 50 tisíc, případně i zákaz činnosti až na čtyři týdny. „Vzhledem k tomu, že hráč svého chování vzápětí litoval, příspěvek sám odstranil a dotčený představitel jiného klubu podle svých slov necítí závažnou újmu, došli jsme k závěru, že hráči uložíme peněžitý trest na dolní hranici možné sazby,“ dodal Baček.

Sám Tvrdík vzal případ s nadhledem. „Obdržel jsem žádost disciplinární komise o moje vyjádření. Z mého pohledu je omluvou dotyčného vše uzavřeno a největší satisfakcí by byla výhra Slavie v Plzni. Nic dalšího nežádám,“ napsal na twitter.

Limberský opět za volantem.
30. kolo první fotbalové ligy - Plzeň vs. Jihlava: domácí Bakoš a Limberský...

Za příspěvek na sociální síti už v minulosti potrestala komise sparťana Lukáše Váchu, který v roce 2016 po remíze 3:3 v Brně poslal asistentku Lucii Ratajovou „ke sporáku“ za to, že si před gólem domácích nevšimla ofsajdu. Dostal pokutu 40 tisíc a musel vést trénink mládeže.

Limberského disciplinárka potrestala již několikrát. V roce 2012 za nafilmovanou penaltu a výroky proti Spartě dostal pokutu 40 tisíc korun, o čtyři roky později za vulgární gesto vůči fanouškům musel zaplatit o deset tisíc více a vykonat fotbalově prospěšnou činnost v podobě tří tréninků mládeže jinde než v Plzni.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!