17. prosince 2018 15:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Neatraktivní, navíc velmi silný Genk. Chtěli jsme zvučnější jméno, mrzí Hušbauera

Josef Hušbauer v zápase s Bordeaux | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Hušbauer v zápase s Bordeaux | foto: ČTK/AP

PRAHA Nadšení z losu vypadá jinak. „Asi jsme přece jen chtěli nějaké zvučnější jméno,“ kývne záložník Josef Hušbauer, když hodnotí soupeře pro vyřazovací část Evropské ligy. Belgický Genk je podle slávistických fotbalistů neatraktivní a těžký.

Belgickou ligu vede po devatenácti zápasech suverénně. O sedm bodů. Základní skupinu před Malmö, Besiktasem a Sarpsborgem také vyhrál. Genk, příští evropský soupeř Slavie.

„Nejhorší na tom, je, že soupeř není vyloženě tak atraktivní, ale má obrovskou kvalitu. Čekal jsem, že dostaneme někoho atraktivnějšího, ale nedá se nic dělat. Jsem z toho trochu zklamaný,“ přiznal útočník Milan Škoda.

Na druhou stranu: „Určitě se těším. Už na los jsem byl zvědavý a vyřazovací fáze bude určitě super,“ doplnil kapitán.

Slavia do jarní části evropských pohárů postoupila ze skupiny s Petrohradem, Bordeaux a Kodaní po jedenácti letech. Tehdy soupeřila v Poháru UEFA s Tottenhamem a i tentokrát byly v osudí slavné týmy z ostrovů: Arsenal nebo Chelsea.

Termíny

Slavia - Genk 

21.00, 14. února 2019

Genk - Slavia

18.55, 21. února 2019

Jenže avizované přání slávistů cestovat právě do Anglie se nenaplnilo. Zatím.

„Hodně lidí si zřejmě řekne, že Genk je hratelný soupeř, ale těžko říct. Uvidíme podle toho, jak se na ně připravíme a v jaké fázi zrovna budou. Vyřazovací část je vždycky jenom o aktuální formě. Trestá se každá chyba,“ tvrdí záložník Josef Hušbauer

Slavia hraje před domácím duelem proti Genku v prvním jarním kole proti Teplicím, belgická liga po krátké zimní přestávce začíná už v polovině ledna.

„My se v lednu budeme muset hlavně dobře připravit, potrénovat a vstoupit do soutěže,“ uvědomuje si Hušbauer.

Genk má v kádru například ukrajinského šikulu Ruslana Malinovského, jenž v říjnu rozhodl utkání Ligy národů proti Česku (1:0). 

Nejlepším kanonýrem týmu a celé belgické ligy je Mbwana Samatta z Tanzánie - v aktuální sezoně nasázel dvacet jedna gólů v osmadvaceti zápasech.

„Mají tým, který by mohl vyhovovat našemu stylu hry. Ale na druhou stranu jsou to všechno rychlí hráči. Rozhodně se neztotožňuji s názory, že by Genk byl papírově nejslabším z nasazených týmů,“ doplnil trenér Jindřich Trpišovský.

jicJiří Čihák

Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog
Záchvaty smíchu na koze: Hlášky, kterými nás zaskočil gynekolog

Odcházely jste z ordinace někdy rudé studem nebo smíchy? Pak jste tutově šly z gyndy! Možná že kvůli svému neotřelému povolání získali specifický humor a nadhled... možná jsme jen přecitlivělé, protože vtipné hlášky se na „koze“ vydýchávají hůř než třeba u ortopeda.

Najdete na Lidovky.cz