Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Neber hříšníky z ostudného MS,' varuje ministryně kouče Francie

Sport

  14:57
PAŘÍŽ - Aféra z loňského mistrovství světa stále hýbe francouzským fotbalem. Ministryně sportu Chantal Jouannová nabádá trenéra Laurenta Blanca, ať do reprezentace nepovolává rebely Francka Ribéryho a Patrice Evru. Kouč nicméně odvětil, že se jejím názorem nenechá ovlivnit. Nominaci na přípravný zápas s Brazílií oznámí ve čtvrtek.

Chantal Jouannová.

"Odpovím ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne," prohlásil Blanc. "Žijeme v demokratické zemi, kde má každý právo na svůj názor. Bude to čistě moje svobodná volba," dodal reprezentační trenér v rozhovoru pro list Midi Libre.

Oba hráči Ribéry a Evra se na loňském šampionátu v JAR ostře pohádali s tehdejším koučem Raymondem Domenechem a poté, co byl z kádru vyřazen útočník Nicolas Anelka, odmítli s mužstvem společně trénovat. Ribéry i kapitán Evra za to dostali zákaz startu dohromady v osmi zápasech, trest už jim vypršel. Ribéry je nicméně momentálně zraněný.

"Nedokážu pochopit, že by vůdcové vzpoury mohli dostat znovu pozvánku do reprezentace. I přes jejich kvality je pro mě jejich návrat neakceptovatelný. Nemohou přeci zahanbit naši zemi a poté znovu nastoupit za Francii," řekla deníku L'Equipe Jouannová.

Autor:

Mohlo by vás zajímat