Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Nechutné. Fandové Liverpoolu před utkáním v Barceloně šikanovali místní i turisty

Sport

  6:00
Barcelona / Praha - Fotbalisté Liverpoolu nepodali proti Barceloně v semifinále Ligy mistrů špatný výkon, porážka 0:3 vypadá daleko hůře, než jak vypadal obraz hry na trávníku. Daleko hůře ale vypadalo „představení“ příznivců anglického klubu, kteří v centru katalánské metropole házeli do fontán asijské turisty i některé místní občany.

Fandové Liverpoolu v Barceloně řádili. foto: Reuters

Na sociálních sítích kolují minimálně dvě videa, na nichž je vidět, jak fandové Reds strkají cizí lidi do fontán na slavném náměstí Placa Reial, což je populární turistická destinace. Na videích je vidět řada osob v dresech celku z Liverpoolu, kteří v prvním případě strčí do stříkající fontány staršího muže, jemuž se poté ještě posmívají a říkají mu „pan Miyagi“, což je postava ze starého amerického filmu Karate Kid, když se snažil vymoci na liverpoolských příznivcích nějaké odškodné, neboť jej hodili do vody se všemi jeho věcmi.

Na druhých záběrech je patrný muž ve středních letech, který se potajmu připlíží za španělského mladíka (podle zpráv z Twitteru), chytne jej za nohy a v oblečení a se všemi věcmi jej vrhne do vody. Mladý pán se snaží rychle vyšplhat ven, ale moc mu to nejde.

Řada příznivců Liverpoolu jednání svých fanouškovských kolegů kritizuje. „Pokud se vydáte do Evropy, abyste mohli vidět Reds na semifinále Ligy mistrů, musíte sakra něco znamenat. Já sám bych dal za tuhle možnost levé varle. Jste prostě trapní,“ vzkázal jeden z nich.

Samotný klub šikanu ve vyjádření na svém webu odsuzuje. „Spolupracujeme s policií Merseyside a orgány ve Španělsku, snažíme se nyní identifikovat ty, kteří se do incidentů zapojili. Takové chování je zcela nepřijatelné a tolerováno nebude. Je nevhodné dále situaci komentovat,“ napsal anglický celek.

Už v úterý bylo šest fanoušků Liverpoolu v Barceloně zatčeno místní policií, jenže to mělo souviset s jinou trestnou činností v centru katalánského města.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat